Press "Enter" to skip to content

Wearable devices

Wearable devices

Wearable devices czyli technologie „ubieralne”. Na całym świecie, jak I w Polsce mają coraz więcej fanów. Każdy z nas z pewnością słyszał o takich gadżecie jakim jest smartwatch. To właśnie te zegarki zapoczątkowały trend na ubieralne technologie. Jest ich coraz więcej i to niemal w każdej dziedzinie naszego życia. Wspomniany chociażby wcześniej smartwatch to nie tylko zegarek.

Dla wielu to przede wszystkim telefon komórkowy.

Podczas jazdy samochodem możemy prowadzić konwersację bez szukania smartfona. Ale oprócz tej opcji możemy również zmierzyć swój puls, a nawet zapłacić za zakupy. Jednak smartwach to jedynie początek ery wearable devices. Najbardziej takimi gadżetami zainteresowane są osoby chcące schudnąć zbędne kilogramy.

Dzięki przeróżnym opaskom jesteśmy w stanie cały czas trzymać odpowiednią wagę. A już na pewno słyszeliśmy o biżuterii, która zmienia kolor pod wpływem naszego nastroju. Ale ich twórcy poszli jeszcze dalej i pierścionki potrafią wibrować, kiedy to ktoś będzie do nas dzwonił. Ciekawie również wygląda kurtka dla astmatyków, która mierzy zanieczyszczenia powietrza.

Kiedy jego poziom jest za wysoki to kurtka uruchomi dla nas aparat do oddychania. Takich ciekawych gadżetów możemy mnożyć godzinami.

Jedne dbają o naszą kondycję, drugie o nasze bezpieczeństwo, jeszcze inne pomagają nam w codziennych czynnościach. Jednak tutaj nasuwa się kwestia bezpieczeństwa.

Przykładowo: po treningu zdejmujemy naszą opaskę, w której zapisany mamy nasz plan treningowy.

Potencjalny złodziej może w prosty sposób zsynchronizować swoje urządzenie z naszą opaską i w prosty sposób zobaczyć, kiedy nas nie ma w domu. Musimy mieć świadomość, że również na takie urządzenia są przeprowadzane ataki hakerskie.

Są formy czy też osoby, które posiadanie takich informacji byłoby na rękę. O tym nie zapomnieli twórcy technologii ubieralnych, ale mimo wszystko dużo zależy od nas samych. Bez wątpienia są to gadżety, które ułatwiają nasze życie, ale musimy pamiętać z czym mamy do czynienia i rozsądnie z tego korzystać.

Powiedz, czy podoba Ci się ten wpis?
(4.7 / 5 na podstawie 22 ocen)

Bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wearable devices

przez Redakcja AZnews przeczytasz w: 1 min
0