Press "Enter" to skip to content

Stacjonarne komputery i telefony odchodzą do lamusa

Stacjonarne komputery i telefony odchodzą do lamusa

Kilkanaście lat temu z pewnością każdy z nas uwielbiał lekcje Informatyki. Dzięki nim mieliśmy dostęp do komputerów stacjonarnych, o których niektórzy z nas mogli tylko marzyć, by pojawiły się w naszych domach. Faktem jest, że mimo ich gabarytów każdy cieszył się z ich posiadania. Tam właśnie większości z nas zaczęło grać w gry. Choć przede wszystkim uczyliśmy się ich obsługi.

Z pewnością znaliśmy osoby, dla których posługiwanie się myszką było czymś niemożliwym. Cóż, początki bywają trudne. Oprócz komputerów stacjonarnych z Zachodu przywędrowały do nas również telefony komórkowe, które gabarytem również nie grzeszyły i często przypominały cegły. Mimo to zrewolucjonizowały one nasze czasy.

telefony odchodzą do lamusa
telefony odchodzą do lamusa

Przed nimi mieliśmy dostęp do telefonów stacjonarnych. Te bezprzewodowe to już było „coś”. Choć z pewnością każdy z nas nie jeden raz szukał słuchawki po całym domu. Najważniejsze było jednak to, że mogliśmy szybko przekazać komuś bardzo ważną informację. Z czasem wszystko stawało się coraz mniejsze i miało coraz większe możliwości.

Na rynek weszły przede wszystkim laptopy. W porównaniu do komputerów stacjonarnych były one naprawdę niewielkimi urządzeniami, które każdy z nas chciał posiadać. To samo stało się z telefonami. Niewielkie gadżety, które oprócz możliwości kontaktu posiadały coraz więcej innych możliwości. Dziś nie powinien nas zatem dziwić fakt, że komputery i telefony stacjonarne odchodzą do lamusa.

Jeśli chodzi o komórki to nie jesteśmy uwiązani z nimi tylko w domu. Dziś telefony komórkowe dają nam możliwość rozmowy daleko od miejsca zamieszkania. Są to niewielkie gadżety, które bezproblemowo możemy przenosić. To samo tyczy się również komputerów.

Te stacjonarne przeznaczone głównie do pracy w jednym miejscu. Ich przenoszenie często było uciążliwe. Aktualnie laptopy i tablety dają nam o wiele większe możliwości. Możemy je spokojnie przenosić gdzie tylko chcemy. Ich waga jest nieporównywalna do komputerów stacjonarnych. Oczywiście do tego dochodzą nasze potrzeby. Często pracujemy poza domem, a wtedy praca z laptopem i przenośną komórką jest o wiele prostsza niż z telefonem i komputerem stacjonarnym. Dzięki temu jesteśmy jeszcze bardziej wydajniejsi.

Powiedz, czy podoba Ci się ten wpis?
(4.3 / 5 na podstawie 22 ocen)

Bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Stacjonarne komputery i telefony odchodzą do lamusa

przez Redakcja AZnews przeczytasz w: 2 min
0