Press "Enter" to skip to content

Posts published in “Polska”

Każdego dnia, miliony widzów i internautów śledzą wydarzenia z kraju. Dzięki programom informacyjnym oraz licznym serwisom podającym na bieżąco informacje z każdego zakątka Polski, każdy z nas może być na bieżąco. Szczególne emocjonujący w ostatnim czasie jest świat polityki, ze względu na niedawne wybory prezydenckie oraz zbliżające się wybory parlamentarne. Napływ imigrantów to również sprawa bardzo burzliwa, która sprawia, że większa liczba osób śledzi media poświęcone wiadomościom.bahçeşehir escort Ponadto, dzięki serwisom informacyjnym możemy dowiedzieć się, co dzieje się na polskich drogach i jakie przestępstwa zostały popełnione.

Informacje, które pojawiają się w mediach dotyczące Polski to nie tylko wiadomości dotyczące sfery politycznej czy aktualnych wydarzeń rozgrywających się na arenie krajowej. Zarówno dzięki programom telewizyjnym jak i stronom internetowym, możemy poznać wiele ciekawostek o naszym kraju. Powstały w tym celu specjalne strony, na których publikowane są zaskakujące informacje, nietypowe statystyki, a także malownicze miejsca, o których nie każdy z nas wie. Dzięki takim stronom zdobywamy dodatkową wiedzę, a także mamy szansę skorzystać z uroków naszego kraju. Przekonujemy się, że Polska to bardzo interesujące, godne bliższego poznania państwo.

Kto najlepiej dobierze okulary? Optometrysta czy okulista

Dobór odpowiednich okularów to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim zdrowia oczu. Wybór specjalisty, który pomoże nam w tym procesie, może być kluczowy dla komfortu i jakości naszego widzenia. W artykule porównamy kompetencje optometrysty, okulisty i optyka, aby ustalić, kto najlepiej dobierze nam okulary. Kim jest optometrysta? Optometrysta to…

Trójglicerydy: O czym należy wiedzieć?

Trójglicerydy to tłuszcze krążące we krwi, które odgrywają ważną rolę w funkcjonowaniu organizmu. Jednak podwyższony poziom trójglicerydów może być sygnałem problemów zdrowotnych i wymaga odpowiedniej reakcji. Co to są trójglicerydy? Trójglicerydy to rodzaj tłuszczów, które są transportowane we krwi. Są one wytwarzane przez wątrobę lub pozyskiwane z tłuszczów spożywanych w…

Szkolenie barberskie

Rozpoczęcie kariery w barberingu lub fryzjerstwie może być dużym krokiem, wymagającym początkowego nakładu finansowego na szkolenie indywidualne i nabycie nowych umiejętności. Dzięki szkoleniom finansowanym przez powiatowy urząd pracy, osoby bezrobotne mają możliwość zdobycia zawodu fryzjera bez ponoszenia pełnych kosztów kształcenia. Skorzystanie z takiego wsparcia często wiąże się z koniecznością udowodnienia…

Czym jest link building i jak wpływa na pozycjonowanie stron internetowych?

W dzisiejszych czasach niemal każdy biznes potrzebuje swojej strony internetowej. Nie wystarczy jednak tylko ją utworzyć – trzeba także zadbać o to, by była widoczna dla potencjalnych klientów. Jednym z kluczowych narzędzi, które pomagają w osiągnięciu tego celu, jest pozycjonowanie stron internetowych. W jego ramach stosuje się różne techniki, w tym link building. Czym on dokładnie jest i jak wpływa na pozycjonowanie stron? Podpowiadamy.

Czego nasz psi pupil potrzebuje do pełni zdrowia i szczęścia?

Zdrowie i szczęście naszego przyjaciela niejednokrotnie stawiamy na najwyższym szczeblu priorytetów, ponieważ zdajemy sobie sprawę z faktu, że bez zdrowia nie ma przyszłości, a zależy nam, aby nasz pupil przeżył z nami jak najwięcej wspólnych chwil. W takich momentach zadajemy sobie pytanie, jaka jest najlepsza karma dla psa, jakie symptomy powinny skłonić nas do wizyty w gabinecie weterynaryjnym czy jakie suplementy wybrać, aby wspomóc układy w organizmie naszego psiaka.

Kary za jazdę pod wpływem alkoholu w Polsce

Jazda po alkoholu jest działaniem skrajnie nieodpowiedzialnym, a ponadto niezwykle niebezpiecznym. Pijany kierowca to ogromne zagrożenie dla pasażerów, uczestników ruchu drogowego, a także dla samego siebie. Wraz z nowymi przepisami prawa drogowego, które zaczęły obowiązywać od 1 stycznia 2022 roku zmienił się sposób karania pijanych kierowców. Na terenie Polski wyróżnia…

Sika podsumowuje rok 2021 w branży

Wzrosty cen surowców i kłopoty z terminowością dostaw to główne trudności, z jakimi sektor budowlany mierzył się w mijającym właśnie roku. Pomimo wymagającej sytuacji był to czas stabilnego rozwoju firm związanych z branżą budowlaną. Sika w 2021 r. zrealizowała największe przejęcie branżowe w swojej historii, dzięki czemu planuje znaczący wzrost biznesowy w najbliższej przyszłości.

Rynek cateringów dietetycznych wart jest już ponad 2,5 mld złotych

Catering dietetyczny plasuje się w rankingu najszybciej rozwijających się branż w Polsce. Obecnie na rynku działa już ok. 850 firm z tego sektora, które rocznie realizują niemal 50 000 000 dostaw*. Szczyt popularności pudełek zaobserwowano w pierwszej połowie 2021 roku. Pandemia sprawiła, że rynek znacząco przyspieszył i zwiększył swoją wartość niemal trzykrotnie w porównaniu do 2019 roku. Obecnie wyceniany jest na ponad 2,5 miliarda złotych**.

Światowy handel wzrośnie w 2022 r. o +5,4% pomimo zakłóceń w łańcuchu dostaw

Jak wynika z Raportu Euler Hermes o Globalnym Handlu, zakłócenia w globalnym łańcuchu dostaw mogą utrzymywać się na wysokim poziomie do drugiej połowy 2022 r. w związku z ponownymi wybuchami epidemii wirusa Covid-19 na całym świecie, utrzymywaniem przez Chiny polityki „zero-Covid” oraz niestabilnością popytu i logistyki w okresie Chińskiego Nowego Roku. Niemniej jednak ubezpieczyciel kredytów handlowych spodziewa się, że wzrost handlu pozostanie silny w latach 2022- 2023, z pewnymi kilkoma wyraźnymi zwycięzcami wg. regionów i sektorów. 

Stare domy pożerają pieniądze seniorów

National Reverse Mortgage Lenders Association (NRMLA), czyli największa amerykańska organizacja zrzeszająca podmioty oferujące produkty hipoteki odwróconej na tamtejszym rynku opublikowała wyniki badania dotyczące wrażliwości, podatności na zagrożenia finansowe seniorów. Określiła osiemnaście czynników, które wpływają na tę wrażliwość, wymieniając wśród najważniejszych problemy zdrowotne, brak dostępu do bezpłatnej opieki medycznej i pomocy opiekuńczej oraz mieszkanie w starym domu, który ma ponad 25 lat i wymaga ciągłych napraw lub remontów.[1] Podała też najczęstsze przyczyny, dla których tamtejsi seniorzy decydują się na hipotekę odwróconą. Robert Majkowski, Prezes Funduszu Hipotecznego DOM twierdzi, że na polskim rynku jest podobnie.

Branże usługowe, w tym ochroniarska, podniosą stawki za swoje usługi

Wzrost minimalnego wynagrodzenia, niska stopa bezrobocia oraz najwyższa od lat inflacja to główne powody silnej presji ze strony pracowników na wzrost wynagrodzeń. M.in firmy branży ochrony alarmują o konieczności podniesienia stawek za usługi. Tomasz Wojak, prezes zarządu Polskiego Związku Pracodawców Ochrona oraz prezes zarządu Seris Konsalnet nie ma wątpliwości, że w 2022 roku klienci firm ochroniarskich zapłacą więcej.

Po dwóch latach spadku, globalna liczba niewypłacalności wzrośnie w 2022 r.

Dzięki interwencjom państw na masową skalę liczba niewypłacalności na świecie spadła w 2020 r. (-12%) i trend ten utrzyma się na tym samym poziomie w 2021 r. (-6%). Euler Hermes przewiduje, że w 2022 r. liczba niewypłacalności na świecie wzrośnie o +15%, ale nadal pozostanie na stosunkowo niskim poziomie (-4% w porównaniu z danymi sprzed kryzysu).