Press "Enter" to skip to content

Wydajna drukarka – na co zwrócić uwagę?

Wydajna drukarka – na co zwrócić uwagę?

Drukarka to gadżet, który często jest widoczny w domach wraz z posiadanym komputerem. Co prawda dziś nie drukujemy tak dużo jak kiedyś, ale zdarzają się sytuacje, w których warto mieć drukarkę.

To tyczy się domowych warunków, bo zupełnie inaczej wygląda to w firmach, dla których ten gadżet jest jak najbardziej wymagany. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie jaka drukarką będzie dla nich odpowiednia? Co ciekawe możemy je zakupić nawet za mniej niż 300-400 złotych.

Podczas decyzji o zakupie drukarki zadajemy sobie pytanie, która drukarka będzie lepsza?

Atramentowa czy laserowa?

Niemal na większości stronach o tej tematyce usłyszymy, że drukarki atramentowe są idealne jeśli chcemy drukować dużo w kolorze. Jeśli jednak zależy nam na szybkości wydruku, a ma on być głównie czarny to tutaj sprawdzi się drukarka laserowa.

Z pewnością coś w tym jest, ale jednak każdy z nas ma różne oczekiwania wobec drukarki. Jednym z wielu parametrów, na który powinniśmy zważać uwagę jest cena. Ale nie cena drukarki, gdyż te jak zostało już wspomniane można kupić na kilkaset złotych. Chodzi tu raczej o koszt wydruku strony. I tutaj znowu większości osób uważa, że wygranym jest drukarka laserowa.

To jednak złudne myślenie. Większości zmienia zdanie, gdy tusz się kończy i trzeba kupić nowy, który może przewyższać wartość drukarki. Nieco mniej kosztów poniesiemy wymieniając tusz w drukarce atramentowej. Warto tu również dodać, że w niektórych modelach możemy stosować zamienniki, które również znacznie zmniejszają koszta. Przy zakupie drukarki zwróćmy uwagę na jej rozmiary i wagę.

Kupując ją do domu z pewnością nie będziemy z niej tak często korzystać, dlatego wybierzmy mniejszych rozmiarów drukarkę. Tu wygrywają drukarki atramentowe. Są one również częściej wybierane, gdyż pobierają mniej prądu, ok. 25 W, podczas gdy drukarka laserowa potrzebuje nawet 10 razy więcej mocy!

Ważne są również funkcje dodatkowe jak chociażby skaner. To wszystko zależy jednak od naszych potrzeb.

Podsumowując, wszystko zależy od naszego zapotrzebowania. Najczęściej w domach królują drukarki atramentowe, a w firmach.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Wydajna drukarka – na co zwrócić uwagę?

przez Redakcja AZnews przeczytasz w: 2 min
0