Press "Enter" to skip to content

Kompakt do 500 PLN – na co zwrócić uwagę?

Kompakt do 500 PLN – na co zwrócić uwagę?

Zdjęcia w dzisiejszych czasach są bardzo ważne, głównie z sprawą serwisów społecznościowych. Mało kto jednak decyduje się na zakup aparatu, kiedy może je wykonać smartfonem. Mimo wszystko i tak są osoby, które preferują robienie zdjęć aparatem.

Pytanie brzmi czy za 500 złotych takowy kupimy?

Wybór jest naprawdę trudny, ponieważ wiele firm zupełnie nie produkuje już takich aparatów.

Zauważyli oni, że dużą konkurencją są tu wspomniane smartfony i wolą produkować droższe modele. Jednak na półkach sklepowych jeszcze mamy możliwość zakupu aparatu za 500 złotych. Na co zwracać uwagę przy jego zakupie? Wielu z nas zaczyna sprawdzanie takiego parametru jak liczba megapikseli.

Podczas wyboru aparatu za tak niską cenę to właściwie jest mało ważne.

Dlaczego?

Dlatego, że jeśli wybierzemy aparat, który ma dużą ilość megapikseli to nasze zdjęcie będzie zaszumione. Podobnie wygląda to w przypadku zoomu.

Wybierając aparat, który ma możliwość dużego przybliżenia musimy spodziewać się dość niskiej jakości zdjęcia. Tutaj wystarczy nam zoom 3 do 5x. Mimo tego, że mamy zamiar kupić tani aparat to są osoby, które patrzą jeszcze na jego dodatkowe funkcje jak chociażby możliwość kręcenia filmów.

Oczywiście w sklepach znajdziemy takie modele. Mimo wszystko i tutaj nie oczekujmy zbyt wiele. Najlepiej jest po prostu zakupić tańszą kamerę. Przy tak niskiej cenie z pewnością dla większości z nas może być ważny czas pracy aparatu.

Warto zatem sprawdzić jak wydajna jest bateria. W tym przypadku musimy liczyć się, że wykonamy średnio 200 zdjęć. Jak widać po powyższym tekście niewiele parametrów jest ważnych podczas zakupu aparatu do 500 złotych.

Jest to bardzo mały rynek, a producenci nie wysilają się z ich produkcją. Decydując się na gadżet w tym przedziale cenowym nie mamy co liczyć na super efekty. Tak naprawdę większości z nas wystarczy wspomniany smartfon. Jeśli zależy nam na czymś więcej to podczas zakupu aparatu musimy dysponować większą gotówką, chociażby ok. 1 tysiąca złotych – co jest minimum przy zakupach tego gadżetu w dzisiejszych czasach.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Kompakt do 500 PLN – na co zwrócić uwagę?

przez Redakcja AZnews przeczytasz w: 2 min
0