Press "Enter" to skip to content

Jak wybrać aplikację do zamawiania taksówek?

Na rynku pojawiają się kolejne aplikacje, ułatwiające codzienne czynności, takie jak zakupy czy podróże. Coraz większą popularnością cieszą się także te służące do zamawiania taksówek. Pojawia się jednak pytanie, którą z nich wybrać i na podstawie jakich kryteriów?

Każda aplikacja ma być przede wszystkim ułatwieniem, dlatego też należy zwrócić uwagę na udogodnienia jakie oferuje użytkownikom. Na wstępie należy sprawdzić czy aplikacja jest płatna czy darmowa i czy jest kompatybilna z systemem operacyjnym naszego telefonu. Kolejnym krokiem jest zapoznanie się z zasadami jej działania. Aplikacja dla użytkowników taksówek spełnia swoje zadanie, jeśli samochód zamówimy w kilku prostych kliknięciach, w dowolnym miejscu i czasie. Jeśli złożenie zamówienia wymaga wielu działań i trwa tyle ile telefon do centrali, trudno mówić o korzyści.

Ważną zaletą, na którą warto zwrócić uwagę jest opcja śledzenia położenia auta

Jest ona możliwa dzięki synchronizacji z aktualizowanymi w czasie rzeczywistym mapami Google Maps. Jeśli zaraz po złożeniu zamówienia na mapie zobaczymy gdzie jest nasza taksówka, a następnie widzimy jaką trasą do nas jedzie, bez problemu ocenimy ile czasu pozostało nam do wyjścia, natomiast później na bieżąco będziemy mogli śledzić trasę, którą jedziemy. Dodatkowym udogodnieniem będzie, jeśli na ekranie telefonu zobaczymy zdjęcie samochodu, który po nas przyjedzie, a nawet fotografię kierowcy.

Problemem, który często napotykamy podróżując taksówką jest brak gotówki w portfelu. Dlatego też warto sprawdzić czy aplikacja, którą wybieramy umożliwia dokonanie płatności już podczas zamawiania kursu poprzez system pre-paid.

Poza wygodą, szczególną uwagę należy zwrócić na kwestię jakości i bezpieczeństwa świadczonych usług. Przy tradycyjnej metodzie zazwyczaj dzwonimy do tej samej korporacji, z której usług już nie raz korzystaliśmy i do której mamy zaufanie. W przypadku aplikacji nie zawsze wiemy jaka taksówka do nas przyjedzie. Warto zatem sprawdzić z jakimi kierowcami współpracuje aplikacja i wybrać tę, którą obsługują tylko taksówkarze korporacyjni. Dzięki temu będziemy mieć pewność co do standardu świadczonej usługi. Już niedługo na rynku pojawi się aplikacja TaxiDO, która pozwoli korzystać z floty Polskiej Sieci Taxi 19 123, czyli sytemu zrzeszającego korporacje taksówkarskie we wszystkich głównych miastach w Polsce. Niezależnie gdzie akurat będziemy przebywać w kilku prostych ruchach zamówimy przejazd, mając pewność, że przyjedzie po nas doświadczony kierowca z renomowanej korporacji o wysokim standardzie. Dzięki proponowanym udogodnieniom będziemy mogli śledzić trasę przejazdu na ekranie telefonu i zapłacić za kurs za pomocą usługi pre-paid.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Jak wybrać aplikację do zamawiania taksówek?

przez redakcja serwisu przeczytasz w: 2 min
0