Press "Enter" to skip to content

10 wskazówek fotograficznych Fotolia Instant

Dzięki wskazówkom ekspertów serwisu, zdjęcia Fotolia Instant będą w 100 proc. odpowiadać założeniom Kolekcji i zyskają w rankingach sprzedaży.

Fotolia – wiodąca w Europie agencja microstockowa – wprowadziła na rynek Kolekcję obrazów i aplikację Fotolia Instant stworzoną z myślą o zdjęciach robionych telefonem. Aplikacja, dostępna w Apple Store i przeznaczona dla telefonów iPhone 4 i nowszych, pozwala na robienie kreatywnych zdjęć, bezpośrednie przesyłanie do bazy serwisu i zarabianie na nich w banku zdjęć Fotolia.

Wskazówka #1: Baw się dobrze. Zarabiaj więcej

W Kolekcji Instant na pewno nie chodzi o pojedyncze zdjęcia jedzenia, zwierząt domowych czy pozowanych scen. Tak naprawdę Kolekcja poświęcona jest czemu innemu – kreatywnym, spontanicznym, nieplanowanym i niespodziewanym chwilom, które można uchwycić aparatem w telefonie. Kreatywni klienci szukają właśnie tego typu zdjęć do swojej pracy, ukazujących życie na różne, inspirujące sposoby. I to jest to, co sprawia, że Kolekcja Fotolia Instant jest niepowtarzalna i wyjątkowa.

Wskazówka #2: Wyjdźcie na zewnątrz!

Współczesne smartfony umożliwiają uzyskanie doskonałej jakości obrazu, ale do wykonania dobrego zdjęcia konieczne jest odpowiednie oświetlenie, najlepiej światło dzienne, ponieważ to ono dodaje magii zdjęciom. Zdjęcia wykonane przy sztucznym świetle lub w nocy mogą wyjść „ziarniste”. Kupujący na stockach poszukują czystych, ostrych ujęć, więc wyjdźcie na zewnątrz i odkryjcie, jak niesamowite ujęcia możecie robić. Tylko od Was zależy, co uchwycie!

Wskazówka #3: Spokojnie z kadrowaniem

Kadrowanie to cenne narzędzie wykorzystywane podczas przygotowywania zdjęć do Kolekcji Instant. Kadrowanie pomaga pozbyć się wszelkich rozpraszających elementów, które mogą znaleźć się na Twoim zdjęciu, jednak często wycinamy zbyt dużo. I to może mieć znaczący wpływ na to, czy Twoje zdjęcie będzie świetnym obrazem dla Kolekcji Instant czy zostanie odrzucone. Aby uniknąć odrzucenia zdjęcia, należy pamiętać, że każdy piksel się liczy i kadrować ostrożnie. Piksele są złotem na tym rynku.

Wskazówka #4: Słowa kluczowe

Opisywanie słowami kluczowymi nigdy nie było łatwiejsze w aplikacji telefonicznej. Jeżeli dopiero zaczynasz sprzedawać swoje zdjęcia na stocku, wiedz, że opisywanie słowami kluczowymi służy do klasyfikowania zdjęć, aby ułatwić klientom znalezienie tych odpowiednich. Słowami kluczowymi mogą być kolory, ludzie, rzeczy i miejsca – wszystko, co pojawia się na zdjęciach. Pierwsze kilka słów, które wybierasz jest najważniejsze, więc wybieraj mądrze. Im więcej słów użyjesz, tym większe szanse na znalezienie Twoich zdjęć przez klientów. Aplikacja Fotolia Instant ułatwia wykorzystywanie słów kluczowych. Po wyborze lub wykonaniu zdjęcia i wypełnieniu zgody na rozpowszechnianie wizerunku (jeśli to konieczne) dotknij ekranu, aby dodać słowa kluczowe. Możesz dodać do 25 słów kluczowych lub nacisnąć przycisk „Duplikuj ostatnie słowa kluczowe”, aby użyć tych samych słów kluczowych, jak przy ostatnim dodawanym zdjęciu i zaoszczędzić trochę czasu.

Wskazówka #5: Zgoda na rozpowszechnianie wizerunku

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z fotografią stockową i chcesz podnieść poziom swoich zdjęć, musisz poznać ważny aspekt, jakim jest zgoda na rozpowszechnianie wizerunku. To formularz, za pomocą którego model ze zdjęcia wyraża zgodę na wykorzystanie swojego wizerunku do celów komercyjnych. Jest to ważne, ponieważ zdjęcia z Kolekcji Instant mogą być publikowane i wykorzystywane w reklamie. Podsumowując, aby zamieścić zdjęcia w Kolekcji Instant, potrzebujesz pozwolenia od osób znajdujących się na fotografiach. Aplikacja Fotolia Instant ułatwia zarządzanie tym procesem zarówno dla doświadczonych dostawców banku zdjęć Fotolia, jak i nowych fotografów, dzięki dostępności z poziomu aplikacji. Stworzenie zgody na rozpowszechnianie wizerunku w aplikacji jest szybkie i proste. Wyświetlane na ekranie instrukcje poprowadzą Cię krok po kroku – od detali związanych z zebraniem danych dotyczących modeli, podpisów świadków, a nawet portretów. Po złożeniu podpisu i zakończeniu procesu, aplikacja Fotolia Instant automatycznie wygeneruje zgodę na rozpowszechnianie wizerunku i dostarczy ją wraz z obrazem za Ciebie. To takie proste.

Wskazówka #6: Łap momenty. Nie rób po prostu zdjęć

Pamiętajcie, że dzięki zdjęciom w Kolekcji Instant staramy się dostarczyć przede wszystkim momenty. Mogą to być przypadkowe akty uprzejmości, którą oferują sobie nieznajome osoby. Ciche westchnienie, gdy głowa uderza o poduszkę po długim dniu pracy. Natychmiastowy przypływ radości, która wybucha, gdy wraz z przyjaciółmi oglądasz mecz i Wasza ulubiona drużyna zdobywa punkty… Wyróżnij się na tle reszty dzięki odzwierciedleniu swoich największych pragnień i uchwyć je w obiektywie. Wypełnij je inspiracjami i emocjami. Porusz nas swoimi momentami, nie tylko zdjęciami. Zrób to a Twoje zarobki na pewno wzrosną, a Ty będziesz wdzięczny, że to zrobiłeś.

Wskazówka #7: Filtr stworzony dla fotografii stockowej

Jednym z aktualnych trendów w fotografii jest dodawanie filtru – lub kilku z nich na raz. To doskonałe rozwiązanie w przypadku prywatnych zdjęć, które nabierają w ten sposób artystycznego charakteru. Jednak prawdę mówiąc, aktualnie oferowane filtry dają w rzeczywistości odwrotny efekt tym, którzy chcieliby sprzedawać zdjęcia na stocku, ponieważ zmniejszają jakość obrazu. Dlatego, Fotolia postanowiła stworzyć swój własny filtr „specjalnie dla fotografii stockowej”. Coś prostego, przemyślanego, a zarazem wystarczającego. Filtr dodany w aplikacji Fotolia Instant sprawia, że zdjęcie nie traci nic z jakości czy funkcjonalności, a zyskuje charakter. Nie jest tak intensywny jak inne filtry, więc nie powoduje utraty jakości. Zachowujesz kontrolę: sam decydujesz dokładnie o jego intensywności, jedynie przesuwając suwak w opcji filtra. Może on przyciemnić odcienie niebieskiego, podkreślić zielenie, lekko zmniejszyć nasycenie koloru skóry i dodać efekt winiety – to wszystko aby podkreślić detale, ale ich nie zniekształcać.

Wskazówka #8: Blokowanie ekspozycji aparatu

Profesjonalni fotografowie potwierdzą przydatność tej wskazówki, jak i prawdopodobnie wykorzystają ją na co dzień w swoich lustrzankach. Mowa o Auto Exposure Lock (Blokadzie Automatycznej Ekspozycji), czyli w skrócie AEL. Aby zrozumieć, w jaki sposób może to pomóc przy robieniu zdjęć Instant, musisz wiedzieć kilka rzeczy. Jeśli chcemy zrobić dobre zdjęcie, konieczna jest prawidłowa ekspozycja, która jest średnim balansem światła i cienia podczas robienia zdjęcia aparatem. Smartfon automatycznie używa tej funkcji domyślnie. Jednak nie zawsze efekt jest tym, który chciałeś osiągnąć – czasami jesteś bardziej zainteresowany jaśniejszą częścią zdjęcia, a czasem ciemniejszą. Ustawianie przycisku AEL pozwala na kontrolę domyślnej ekspozycji w smartfonie. W aplikacji Fotolia Instant ta funkcja jest w zasięgu Twojej ręki. Wystarczy wskazać określony obszar zdjęcia z odpowiednią ilością światła, nacisnąć przycisk AEL aby zablokować, a następnie skierować obiektyw aparatu na scenę, którą chcesz uchwycić. Im więcej praktyki zdobędziesz, tym większą różnicę zauważysz na swoich zdjęciach.

Wskazówka #9: Korzystaj z wbudowanej latarki

Aplikacja Fotolia Instant nie tylko pozwala włączać i wyłączać lampę błyskową, ma również bardzo przydatną funkcję latarki. Funkcja latarki daje możliwość zastanowienia się i dostosowania odpowiedniej ekspozycji przed zrobieniem zdjęcia. Zapomnij o niespodziankach typu odblaski od połyskujących powierzchni lub niedoświetlenie obiektu. Aby włączyć opcję latarki, naciśnij i przytrzymaj ikonę flesza. Przy okazji, lampa błyskowa jest również przydatna w świetle dziennym, dopóki jest używana w odpowiedniej odległości – np. nie za daleko od Twojego modela. Lampa błyskowa pomoże Ci przełamać cienie utworzone przez światło słoneczne i doda trochę życia w oczach modela.

Wskazówka #10: Unikanie rozmycia

Rozmycie powstaje, gdy nie masz odpowiedniej ostrości lub za bardzo ruszasz aparatem podczas robienia zdjęcia. W efekcie, zdjęcia mogą wyjść zamazane i nie czyste. To się często zdarza, szczególnie gdy używamy smartfonów, a nie lustrzanek. To również przeszkoda do przyjęcia zdjęć do Kolekcji Instant. Na szczęście istnieją sposoby, aby uniknąć tego efektu na smartfonach. W aplikacji Fotolia Instant, skieruj aparat na obiekt i wyczyść wszelkie rozmazania przed zrobieniem zdjęcia. Wystarczy otworzyć aplikację Instant, dotknąć obszaru, który chcesz uchwycić w wizjerze, a telefon ustawi ostrość i ekspozycję na tym miejscu. Wszystko co musisz zrobić, to nacisnąć przycisk spustu migawki i voila!

Be First to Comment

Dodaj komentarz


Warning: Trying to access array offset on null in /home/platne/serwer121547/public_html/aznews.pl/wp-content/plugins/swifty-bar/includes/class-sb-bar-social.php on line 175

Warning: Trying to access array offset on null in /home/platne/serwer121547/public_html/aznews.pl/wp-content/plugins/swifty-bar/includes/class-sb-bar-social.php on line 175

Warning: Trying to access array offset on null in /home/platne/serwer121547/public_html/aznews.pl/wp-content/plugins/swifty-bar/includes/class-sb-bar-social.php on line 175

Warning: Trying to access array offset on null in /home/platne/serwer121547/public_html/aznews.pl/wp-content/plugins/swifty-bar/includes/class-sb-bar-social.php on line 175

10 wskazówek fotograficznych Fotolia Instant

przez redakcja serwisu przeczytasz w: 6 min
0