Press "Enter" to skip to content

Karty coachingowe – przydatne narzędzie coachingowe

Coach pomaga klientom w realizacji celów prywatnych, a także zawodowych. Dzięki dostępności różnorodnych narzędzi coach może być dobrym wsparciem dla swoich klientów. Wśród przydatnych narzędzi warto wymienić karty coachingowe. Jakie zestawy są najlepsze i jak można je wykorzystać? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najważniejsze pytania.

Karty coachingowe – moc możliwości

Dobre karty coachingowe przydają się w wielu różnych sytuacjach. Można wykorzystać je w pracy z klientem indywidualnym, a także przy okazji spotkań grupowych. Takie karty przydadzą się nie tylko coachowi, mogą być także bardzo pomocne w pracy nauczycieli, trenerów oraz terapeutów. Dlaczego warto je wykorzystać? Ponieważ świetnie sprawdzają się przy pracy z opcjami, gdy ważne są skojarzenia i opis rzeczywistości. Jest to narzędzie, które daje wiele możliwości i wpływa korzystnie na postępy współpracy z klientem indywidualnym oraz grupą. W tym drugim przypadku karty coachingowe są szczególnie ważne, jeśli chodzi o budowanie relacji oraz wzmacnianie zaangażowania, które jest tak ważne w pracy grupowej.

Jak pracować z kartami coachingowymi

Karty coachingowe dają wiele różnych możliwości ciekawej współpracy. Świetnie sprawdzają się w identyfikacji grupy, odpowiedzi na pytanie, czym grupa się wyróżnia i w czym jest dobra. Wystarczy rozłożyć karty coachingowe, a następnie poprosić, aby grupa wybrała jedną kartę, która określa symbol grupy. Podczas współpracy zespół dyskutuje i negocjuje. Trzeba zaznaczyć, że na określony symbol powinien zgodzić się każdy członek grupy. Gdy uczestnicy wybiorą już określoną kartę, należy zapytać, dlaczego właśnie taki symbol został wybrany. Podobnie trzeba postąpić w celu określenia mocnych stron grupy. Trzeba poprosić uczestników o wybranie trzech kart, które symbolizują mocne strony zespołu. Warto na podstawie wyboru zastanowić się, czym grupa się wyróżnia i jak można to wykorzystać.

Karty coachingowe można także wykorzystać do określenia mocnych stron każdego uczestnika zespołu. W tym zadaniu każdy uczestnik wybiera kartę, która jest symbolem tego, co wnosi do zespołu. Następnie każdy uczestnik pokazuje wybraną przez siebie kartę, opisuje ją i opowiada, jak może wykorzystać ją dla dobra zespołu i jego rozwoju.

Karty coachingowe – jakie kupić?

Istnieje przynajmniej kilka zestawów kart, które warto wykorzystać w pracy z grupą lub na spotkaniach indywidualnych. Warto wspomnieć na przykład o kartach Zwrotnicy. Autorem kart jest Anna Łoza-Dzidowska, dostępne zestawy można wykorzystać w pracy trenera, coacha czy terapeuty. Kolory Metafory, Archetypki to tylko niektóre możliwości. W ofercie znajduje się kilka zestawów, a każdy z nich zawiera różnorodne i ciekawe fotografie.

Kolejnymi kartami, które warto polecić, jest zestaw o nazwie Drzwi do Ja,beylikdüzü escort autorstwa Marty Iwanowskiej-Polkowskiej. W tym przypadku karty przedstawiają drzwi i bramy, co daje wiele możliwości, jeśli chodzi o interpretację i skojarzenia. W zestawie poza kartami znajduje się także obszerna instrukcja, przykładowe pytania, a także woreczek do bezpiecznego i wygodnego przechowywania kart.

Lock Luck to kolejna propozycja godna uwagi. Wielopłaszczyznowe obrazy pozwalają uruchomić cztery kanały komunikacji. W zestawie znajduje się aż 84 karty z grafikami, 30 kart z pytaniami, a także 56 kart z sentencjami.

Karty coachingowe można zakupić w sklepach internetowych. Warto skorzystać z różnorodnej oferty, aby wybrać najlepszy zestaw. W sklepach online dostępne są szczegółowe opisy produktów, dzięki czemu wybranie odpowiedniego zestawu przebiega sprawnie i nie stanowi najmniejszego problemu. Warto wybierać sprawdzone sklepy, aby zadbać o bezpieczeństwo i komfort zakupów internetowych.

Dowiedz się więcej na experiencecorner.com

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Karty coachingowe – przydatne narzędzie coachingowe

przez Redakcja przeczytasz w: 3 min
0