Press "Enter" to skip to content

Czym jest link building i jak wpływa na pozycjonowanie stron internetowych?

W dzisiejszych czasach niemal każdy biznes potrzebuje swojej strony internetowej. Nie wystarczy jednak tylko ją utworzyć – trzeba także zadbać o to, by była widoczna dla potencjalnych klientów. Jednym z kluczowych narzędzi, które pomagają w osiągnięciu tego celu, jest pozycjonowanie stron internetowych. W jego ramach stosuje się różne techniki, w tym link building. Czym on dokładnie jest i jak wpływa na pozycjonowanie stron? Podpowiadamy.

Czym jest link building?

Link building to proces zdobywania linków prowadzących do naszej strony internetowej. Polega to na tym, że inne witryny umieszczają na swoich stronach odnośniki prowadzące do naszej witryny. Dzięki temu zyskujemy od nich tzw. link juice, czyli wartość, którą przekazują nam poprzez link. Im więcej wartościowych linków prowadzi do naszej strony, tym lepiej dla naszego pozycjonowania strony www.

Jak link building wpływa na pozycjonowanie stron internetowych?

Link building jest jednym z najważniejszych elementów, które wpływają na pozycjonowanie stron internetowych. Dlaczego? Ponieważ wyszukiwarki internetowe, takie jak Google, biorą pod uwagę ilość i jakość linków prowadzących do naszej strony podczas ustalania jej pozycji w wynikach wyszukiwania. Im więcej linków prowadzi do naszej strony, tym jest ona uznawana za bardziej wartościową i godną uwagi, co z kolei przekłada się na jej wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania.

Audyt SEO i link building

Link building to ważny element audytu SEO. Pod pojęciem tym rozumie się kompleksową analizę strony internetowej pod kątem jej optymalizacji i pozycjonowania w wynikach wyszukiwania. Podczas takiego audytu, agencja SEO bada m.in. ilość i jakość linków prowadzących do witryny, a także ich zgodność z wytycznymi Google. Jeśli wykryte zostaną nieprawidłowości lub braki, agencja SEO taka jak firma Widoczni, może zaproponować różne metody optymalizacji, w tym właśnie link building.

Link building to kluczowy element pozycjonowania stron w Internecie. Dzięki niemu zyskujemy wartościowe linki prowadzące do naszej witryny, które wpływają na jej pozycję w wynikach wyszukiwania. Linki te muszą być jednak wartościowe i zgodne z wytycznymi Google, dlatego też ważne jest, by dbać o ich jakość. W przypadku braku doświadczenia w tym zakresie warto skorzystać z usług agencji SEO takiej jak firma Widoczni, która pomoże nam, wykonując audyt SEO i dobierając strategię link buildingu w procesie pozycjonowania stron www.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Czym jest link building i jak wpływa na pozycjonowanie stron internetowych?

przez redakcja serwisu przeczytasz w: 2 min
0