Press "Enter" to skip to content

Kładka przez Narew z pływającymi platformami

Waniewo – Kładka przez Narew

Przez całą rzekę Narew od 2009 roku przechodzi kładka edukacyjno-przyrodnicza, która jest jednocześnie elementem Narwiańskiego Parku Narodowego.

Jest ona niewiele dłuższa od kilometra (o pięćdziesiąt metrów). Tym sposobem wieś Śliwno i Waniewo zostały połączone.

Chociaż kładka wydaje się być bardzo prosta do pokonania, ponieważ jeden kilometr nie wydaje się zbyt długi, to tak naprawdę przeprawa zajmuje kilka etapów.

Uczestnicy wyprawy muszą przez pięć razy przeprawiać się przez strumyki, bagna, a także tereny, w których rozlała rzeka. Nie jest to zwykły most, ponieważ przybrał on formę ruchomych pomostów. Już w połowie trasy można pokusić się na odrobinę odpoczynku i podziwianie pięknych widoków, z postawionej tutaj wieży widokowej.

Z każdej strony można obserwować wspaniałą dolinę Narwi. Dochodząc do wsi Waniewo, można jeszcze raz wejść na drugą wieżę.

Oprócz tego, że można sobie zapewnić bardzo ciekawy spacer ścieżką edukacyjną, to jeszcze można dużo dowiedzieć się na temat otaczającego terenu.

W tym celu postawiono aż pięć edukacyjnych tablic, na których zawarte są najważniejsze informacje dotyczące flory i fauny. Nie ma żadnej reguły, od której należy wystartować. Zarówno dojazd do Waniewa, jak i również do Śliwna jest tak samo dobry i nieskomplikowany.

Jest to świetna propozycja dla rowerzystów, którzy bez najmniejszego problemu będą mogli przeprawić swój jednoślad przez edukacyjną kładkę.

Natomiast jeśli ktoś podjedzie tutaj swoim samochodem, to będzie musiał się wracać na parking. Dojazd do Śliwna jest bardzo dobrze oznakowany. Ponieważ z Białegostoku należy pokonać niecałe 17 kilometrów.

Powiedz, czy podoba Ci się ten wpis?
(4.4 / 5 na podstawie 22 ocen)

Bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kładka przez Narew z pływającymi platformami

przez Redakcja AZnews przeczytasz w: 1 min
0