Press "Enter" to skip to content

Turystyka językowa

Turystyka językowa

Wyjeżdżamy za granicę w różnych celach.

Obecnie biura podróży z roku z na rok powiększają swoje oferty o ciekawe formy turystyki. Najwięcej osób wyjeżdża oczywiście w celu odpoczynku, zwiedzania. Ale i tutaj można jeszcze skierować oferty tylko dla rodzin albo tylko dla singli. Kolejną formą turystyki jest turystyka językowa.

Jest ona coraz bardziej popularna w Polsce. Co prawda największe biura podróży jeszcze nie oferują nam takich wyjazdów, ale są i takie, które głównie nastawiają się tylko na takie wyjazdy. Chętnych jest coraz więcej. Szacuje się, że rocznie jest to już ponad 100 tysięcy takich wycieczek. Czym jest jednak turystyka językowa? To wyjazdy 2- tygodniowe, które są połączeniem nauki języka obcego z wypoczynkiem. Jak wiadomo coraz więcej osób chce się jak najszybciej nauczyć języka obcego.

Przebywając na takim wyjeździe mamy organizowane zajęcia, a po tym mamy czas wolny dla siebie. I tutaj przebywając za granicą niezależnie od tego gdzie pójdziemy, co zamierzamy robić będziemy musieli posługiwać się również w tym języku co przyspiesza zazwyczaj jego naukę.

Stąd tak duże zainteresowanie wyjazdami językowymi. Kraje do których są organizowane wycieczki to państwa, w których interesujący nas język jest językiem urzędowym. Zatem chcąc nauczyć się niemieckiego pojedziemy do Niemiec, a francuskiego do Francji.

Biura podróży organizują podczas tego czasu również inne wycieczki mające na celu zwiedzenie miasta i okolic.

rozmowyKolejną zaletą takiego wyjazdu jest poznanie nowych, ciekawych ludzi. I nie mówimy tu tylko o naszych znajomych z wycieczki, ale osób, które poznamy już w danym miejscu. Biura podróży starają się wybierać bardziej zatłoczone miasta czy kurorty turystyczne, abyśmy jak najczęściej korzystali z danego języka obcego.

Zainteresowanie turystyką językową rośnie cały czas. To połączenie przyjemnego z pożytecznym. Poza tym naprawdę wiele osób, które skorzystało z takich ofert przyznaje, że podczas takich wyjazdów nauka języka obcego jest łatwiejsza i szybciej można się go nauczyć.

Jak wygląda to u Ciebie? Turystyka językowa to dla Ciebie jakieś rozwiązanie? Napisz w komentarzu…

Powiedz, czy podoba Ci się ten wpis?
(4.6 / 5 na podstawie 27 ocen)

Bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Turystyka językowa

przez Redakcja AZnews przeczytasz w: 2 min
0