Press "Enter" to skip to content

Jak sprawdzić rzetelność biura podróży?

Jak sprawdzić rzetelność biura podróży?

Coraz częściej wyjeżdżamy za granicę w celu odpoczynku, a przy tym korzystamy z usług biura podróży.

Wybierając jedne z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych możemy liczyć na całodobową opiekę.

Biuro podróży jest w stanie zaoferować nam wszystko to czego szukamy. Jednak ostatnie wiadomości mogą nas zaniepokoić – coraz więcej biuro podróży ogłasza swoje upadki. Osoby będące na wakacjach często nie wiedzą kiedy wrócą do Polski i czy wszystkie koszta pokryją owe biura.

Trzeba przyznać, że jest to skandaliczne zachowanie biorąc pod uwagę, że my jako klienci wywiązujemy się z umowy – płacimy z góry za całą wycieczkę. Zatem w takich sytuacjach powinniśmy mieć zapewnione takie sytuacje, w których biuro podróży ogłasza swój upadek.

Musimy zatem sami zainteresować się obecną sytuacją finansową biura podróży, z którego usług zamierzamy skorzystać. I tutaj pierwsze co przychodzi na myśl to oczywiście Krajowy Rejestr Długów. Tutaj możemy sprawdzić, czy dana firma nie zalega z płatnościami.

Te informacje możemy sprawdzić w Internecie wchodząc na ową stronę. Jeśli chcemy jeszcze dogłębniej sprawdzić nasze biuro podróży możemy zainteresować się Centralną Ewidencją Organizatorów Turystyki i Pośredników. Sprawdzenie tych wszystkich danych nie daje nam jednak 100% gwarancji, że możemy zaufać danej firmie.

Bywały przypadki, w których nic nie wskazywało na to, że biuro podróży nagle przestanie działać z dnia na dzień. Najgorsze jest również to, że takie sytuacje mają miejsce zazwyczaj w okresie wakacyjnym, gdzie najwięcej turystów przebywa za granicą.

Czy możemy jeszcze jakoś sprawdzić rzetelność biura podróży?

Po tych przypadkach nie ma sensu szukania. Nawet suma gwarancji ubezpieczeniowej, która znajduje się na naszej umowie również niczego nam nie gwarantuje. Czy wybierać zatem biura z długim stażem? Z pewnością jest to jakaś alternatywa. Ale i ona nie gwarantuje nam bezpiecznych wakacji.

Wszystko zatem jak widać zależy od naszego szczęścia i odpowiednio podejmowanych decyzji, gdyż prawo działa w większości przypadków na stronę biur podróży.

Jak wygląda to u Ciebie? Jak sprawdzić rzetelność biura podróży jak rozwiązujesz ten problem? Napisz w komentarzu…

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Jak sprawdzić rzetelność biura podróży?

przez Redakcja AZnews przeczytasz w: 2 min
0