Press "Enter" to skip to content

Jak samemu zorganizować egzotyczną wyprawę?

Jak samemu zorganizować egzotyczną wyprawę?

Kraje egzotyczne coraz bardziej otwierają się na turystów.

Dla wielu z nas jeszcze nie tak dawno marzeniem było odwiedzić kraje afrykańskie, azjatyckie czy udać się do Ameryki Południowej. Dziś to wszystko jest możliwe nie tylko za pośrednictwem biura podróży.

Będąc zapalonym podróżnikiem, osobą, która lubi poczuć klimat danego miejsce i poznać je naprawdę z pewnością chciałaby zorganizować sama taką egzotyczną wyprawę.

Jak zorganizować tak egzotyczną podróż?

Przede wszystkim musimy mieć czas na jej zaplanowanie, ponieważ w tym przypadku biuro podróży nam nie pomoże i nie wskaże na co zwrócić uwagę. A tych kwestii w tym przypadku trochę jest.

Pomijając wykupienie biletu lotniczego i spraw związanych z noclegiem musimy zainteresować się panującymi w danym miejscu przepisami. Mowa tu głównie o paszportach i wizach. Są kraje, w których załatwiamy te kwestie dopiero na miejscu. Ale są i takie, w których musimy to załatwić będąc jeszcze w Polsce.

Poza tym sprawdźmy czy musimy posiadać pewną kwotę pieniędzy (w niektórych krajach jest wymagana).

Poza tym jak wiadomo w wielu egzotycznych miejscach na próżno szukać nam bankomatów, a gotówka zawsze się przyda. Jako, że wybieramy się w egzotyczne miejsca ważną sprawą jest także nasze zdrowie. Często należy zainteresować się szczepionkami czy innymi badaniami.

Będąc już na naszej egzotycznej wyprawie musimy również znać obyczaje, które tam panują.

Zazwyczaj mamy do czynienia z inną religią, innymi normami. Jak wielu z nas wie, w krajach islamskich ważny jest nasz ubiór.

W niektórych miejscach nawet nie należy robić zdjęć. Są to z pewnością cenne uwagi, które mogą nas uchronić przed kłopotami. Jak widać zorganizowanie egzotycznej wyprawy nie jest takie szybkie i proste.

Należy dużo spraw samemu załatwiać, a także poczytać o danym miejscu, w które zamierzamy się udać.

Owszem, wybierając opcję z biurem podróży wiele z tych spraw nie będziemy musieli się zajmować. Ale wtedy też nie poznamy tak dobrze danego miejsca.

Poza tym organizując egzotyczną wyprawę samemu możemy liczyć na mniejsze koszta.

Jak wygląda to u Ciebie? Jak samemu zorganizować egzotyczną wyprawę to dla Ciebie jakiś problem? Napisz w komentarzu…

Powiedz, czy podoba Ci się ten wpis?
(4.4 / 5 na podstawie 26 ocen)

Bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak samemu zorganizować egzotyczną wyprawę?

przez Redakcja AZnews przeczytasz w: 2 min
0