Press "Enter" to skip to content

Couchsurfing czy hostel?

Couchsurfing czy hostel?

Na wyjazd składa się wiele wydatków. Oprócz dojazdu do miejsca docelowego jest to głównie jedzenie i zakwaterowanie.

Oczywistym jest, że te dwa aspekty są zawsze wymagane i nie możemy ich pominąć. Jedynie co możemy zrobić to poszukać różnych alternatyw, które są przede wszystkim tańsze od pokoju hotelowego. Jeśli chodzi o pożywienie to zawsze możemy coś na szybko zjeść i to za nie duże pieniądze.

Często nawet nie musimy szukać odpowiednich knajpek godzinami, ponieważ wystarczy wyjść na obrzeża miasta.

W centrum jest najdrożej i to tyczy się właściwie wszystkiego. W noclegiem już nie jest tak łatwo. Coraz więcej osób podróżuje, a to nie jest takie tanie hobby. Wielu podróżujących nie wyobraża sobie spania na np. na dworcu po całym dniu zwiedzania.

Zastanawiamy się zatem co jest lepszą opcją – couchsurfing czy hostel?

Z drugą opcją z pewnością wielu miało do czynienia jako studenci. W większych miastach coraz więcej można znaleźć takich miejsc.

Czy są naprawdę tanie?

couchsurfing czy hostel pytanieTak jeśli porównujemy je do noclegu w pobliskim hotelu. Różni się tu tylko to, że w pokojowym hostelu mamy jeszcze kilka osób, a hotelowy pokój jest tylko dla nas. O cenach nie ma co mówić, ponieważ jest to uzależnione od miasta.

Couchsurfing jest popularny w Europie jak i na świecie i korzysta z tej opcji wiele osób. Są jednak i tacy, którzy się tego boją.

Na czym to polega?

Jest strona internetowa, na której ogłaszają się ludzie z całego świata i oferują u siebie nocleg – za darmo. Są osoby, które tak nie twierdzą. Często należy się czymś odwdzięczyć, a to często nasz kosztuje. Poza tym mamy do czynienia z zupełnie obcymi osobami.

Często kierujemy się „ocenami” na stronie www. Na forach internetowych znajdziemy wiele opinii na ten temat.

Jedni są bardzo zadowoleni i cenią do dziś przyjaźnie zawiązane w ten sposób. Są jednak i takie przypadki, w których osoby zostały okradzione. Ostateczna decyzja należy do samego zainteresowanego.

Porównując jednak couchsurfing i hostel więcej przychylnych opinii otrzymuje druga opcja – nie musimy się nikomu odwdzięczać, nie musimy się z nikim na siłę poznawać, wstajemy rano i możemy dalej ruszyć w świat.

Jak wygląda to u Ciebie? Couchsurfing czy hostel, a Ty co wybierasz? Napisz w komentarzu…

Powiedz, czy podoba Ci się ten wpis?
(4.3 / 5 na podstawie 27 ocen)

Bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Couchsurfing czy hostel?

przez Redakcja AZnews przeczytasz w: 2 min
0