Press "Enter" to skip to content

Jak wydłużyć zapach perfum na skórze?

Jak wydłużyć zapach perfum na skórze?

Nie oszukujmy się – uwielbiamy zapach ulubionych perfum. Dzięki nim poprawia się nam humor i mamy lepsze samopoczucie. To wszystko sprawia, że chcemy po aplikacji czuć ich zapach od rana do wieczora z czym większości z nas może mieć problem. Na szczęście jest kilka rozwiązań, dzięki którym możemy znacząco przedłużyć zapach perfum na skórze. Zacznijmy jednak od przyczyn przez który zapach nie jest trwały. One naprowadzą nas na odpowiednie rozwiązania. Częstym problemem jest nasza skóra.

Na skórze tłustej zapach utrzymuje się dłużej. Zatem jeśli mamy skórę suchą mamy już z tym problem. Następnie perfumy mogą krócej się utrzymywać jeśli aplikujemy je w złych miejscach lub też staramy się ich oszczędzić. Problem może leżeć także w samych perfumach, a dokładnie ich składzie. Jeśli zawierają mało olejków zapachowych to nie liczmy na długi efekt. Tu często porównuje się perfumy z wodami toaletowymi. Trwalsze są oczywiście te pierwsze, a co za tym idzie automatycznie droższe. Kolejnym utrapieniem może być brak współpracy perfum z naszą skórą. Chodzi tu o to, że na każdej osobie mogą pachnieć one nieco inaczej i z inną trwałością.

Jak zatem wydłużyć zapach?

Odpowiedzi znajdują się w rozwiązaniu powyższych problemów. Zatem aplikujmy nasze ulubione zapachy w odpowiednie miejsca – nadgarstki, szyja, a nawet załamanie kolan. Mając suchą skórę najpierw ją odpowiednio nawilżmy – chociażby stosując balsam. Ciekawym rozwiązaniem jest najpierw użycie wazeliny, a potem zapachu. Dzięki temu będzie on stopniowo uwalniany. Jak się jednak okazuje nasza skóra to nie jedyne rozwiązanie. Nasze ulubione perfumy możemy stosować także na ciuchy. A szczególnie te wykonane z naturalnych materiałów. Są osoby, które aplikują zapach na włosy.

Nie jest w tym nic złego. To kolejny sposób na rozwiązanie naszego problemu. Kolejną sprawą jest fakt, że sami po pewnym czasie przyzwyczajamy się do ulubionych perfum. A to sprawia, że coraz mniej je czujemy. Na to również należy uważać, by nie przedobrzyć z ich aplikacją, ponieważ może ona przynieść odmienny skutek.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Jak wydłużyć zapach perfum na skórze?

przez Redakcja AZnews przeczytasz w: 2 min
0