Press "Enter" to skip to content

Zarabianie w sieci, a płatności

Zarabianie w sieci, a płatności

Zarabianie w sieci wiąże się zawsze z pewną dozą niepewności. I niezależnie od tego czym się będziemy zajmować to przecież zawsze będą nas dotyczyły płatności. Jest to temat niczym rzeka. Ale warto od razu zaznaczyć, że jest on bardzo sporny nie tylko dla zleceniobiorców, ale również zleceniodawców. I tu jak w większości przypadków najgorzej mają początkujące osoby. Głównie dlatego, że doświadczone osoby potrafią już z samej rozmowy rozpoznać czy ktoś nas chce jedynie naciągnąć na koszta.

Warto się tu odpowiednio zabezpieczać i to dotyczy każdej ze stron. Wbrew pozorom nie jest to trudne. Istnieje kilka ciekawych rozwiązań, które oczywiście opiszemy poniżej. Pierwszą z nich jest podpisanie umowy. Nie jest to jednak najczęstszy wybór, ponieważ nikt nie chce pozostać po sobie śladu, nawet jeśli zamierza solidnie i na czas wykonać powierzone mu zlecenie.

Należy tu bowiem spisać swoje wszystkie dane. Kolejnym rozwiązaniem i już bardziej popularnym jest zawieranie „umowy” przez pośredników. Chodzi tutaj głównie o wygrywaniu zleceń na stronach trzecich. Już sama wygrana jest ową „umową”. Nic tu nie podpisujemy. Sama wygrana już zmusza nas do wykonania transakcji. Najczęściej zapłata jest po wykonaniu zlecenia.

Czy możemy zatem w tym przypadku zaufać zleceniodawcy?

Tak o ile posiada on pozytywne komentarze. Jeśli ich jest mało lub nie ma w ogóle to możemy się faktycznie tego obawiać. Jednak najlepszym rozwiązaniem wydaje się być wystawienie aukcji na portalu aukcyjnym (np. Allegro). Z tego korzysta coraz więcej osób. Zatem jakby nie było mamy kilka ciekawych rozwiązań.

Z pewnością nie unikniemy prób oszustwa. Jest ich jednak coraz mniej. Należy być jednak cały czas czujnym. I tym samym należy zrozumieć każdą ze stron. Tutaj ważna jest nie tylko ta osoba, która wykonuje zlecenia, ale również ta, która zleca. Najlepiej zrozumiemy to tylko wtedy, kiedy znajdziemy się po każdej ze stron. Pamiętajmy również, że w sieci mamy możliwość sprawdzenia firm czy osób, które zlecają czy wykonują prace co pozwala nam być spokojniejszym o płatności.

Zarabianie w sieci, a płatności

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Zarabianie w sieci, a płatności

przez Redakcja AZnews przeczytasz w: 2 min
0