Press "Enter" to skip to content

Roboty zabiorą nam pracę

Roboty zabiorą nam pracę

Nie od dziś wiadomo, że nauka niemal codziennie daje nam nowinki. Jedne z nich mają nam ułatwić codzienne życie. Drugie niestety pozbawiają sensu istnienia ludzi. Wydaje się to dość sprzeczne, ale jak wytłumaczyć fakt, że coraz częściej mówimy o robotach, które niemal w każdej części naszego życia mają zastąpić człowieka? Praca jest niezbędna dla większości z nas.

Dzięki zarobionym pieniądzom jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować. To wszystko się niestety zmienia. Od pewnego czasu możemy usłyszeć o robotach, które są konstruowane dla konkretnej grupy odbiorców. Z uwagi na fakt, że to Japonia słynie z upodobania do takich gadżetów to właśnie tak powstają ciekawe rozwiązania.

Choć tam głównie roboty mają za zadanie pomagać osobom starszym. Inne spojrzenie na roboty mają już europejczycy czy amerykanie. W tym przypadku roboty tworzy się, aby wyręczać ludzi na stanowiskach pracy.

Owe roboty to nie tylko kilogramy żelastwa. Dzisiaj są to już bardzo zaawansowane maszyny, które potrafią wykonać wiele rzeczy. Dla pracodawców taki „pracownik” jest wręcz idealny. Nie ma tu mowy o urlopach, itp. Roboty są skonstruowane w taki sposób, aby były jeszcze bardziej wydajniejsze od człowieka.

Nauka rozwija się bardzo prężnie i należy mieć na uwadze, że takie nowości będą pojawiały się coraz częściej. Odpowiadając na pytanie czy roboty zabiorą nam pracę trzeba odpowiedzieć wprost, że ten proces już się zaczął.

Roboty nie zawsze muszą pojawić się pod postacią człowieka. Dlatego też widoczne jest to już w większych sklepach. Na kasach nie obsługuje nas już tak dużo ludzi jak kiedyś. Proces ten jest bardziej zautomatyzowany, dzięki temu nie potrzeba zatrudniać kolejnych pracowników.

Pytanie brzmi czy idzie to w dobrą stronę?

Póki co mało kto z nas zauważa, że roboty zajmują nasze miejsca w pracy. Z pewnością nikt nie miałby za złe, gdyby tworzone byłyby one w szczytnym celu i naprawdę pomagały. Zabieranie pracy z pewnością nie jest dobrym prognostykiem. Należy mieć jednak nadzieję, że roboty są tworzone tylko i wyłącznie po to, by ludziom żyło się lepiej.

Powiedz, czy podoba Ci się ten wpis?
(4.7 / 5 na podstawie 25 ocen)

Bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Roboty zabiorą nam pracę

przez Redakcja AZnews przeczytasz w: 2 min
0