Press "Enter" to skip to content

Jak rowerzysta powinien ubierać się na treningi jesienią?

Jak rowerzysta powinien ubierać się na treningi jesienią?

Z jazdy na rowerze nie musimy rezygnować nawet podczas jesieni. Oczywiście dla większości nas ta aktywność fizyczna jest najczęściej uprawiana podczas letnich, ciepłych dni. W końcu każdy z nas ma krótkie spodenki i koszulkę. Nieco gorzej wygląda to już w chłodniejsze dni. Wiele osób uważa, że nawet wskazane jest ćwiczyć w jesiennie, a nawet zimowe dni.

Dzięki temu nasz organizm lepiej znosi ten czas, a my mniej chorujemy. W ten czas kluczowy jest ubiór. Nie możemy ubrać się ani za zimno, ani za gorąco. To trudne, ponieważ będąc w domy ubieramy się na tzw. cebulkę,  podczas ćwiczyć jest nam bardzo gorąco. To wszystko należy mieć na uwadze.

Tym bardziej jeśli zamierzamy jeździć na rowerze. Podczas szybkich prędkości chłodny wiatr może dać nam się we znaki. Dlatego też mówiąc o odpowiednim ubiorze na rower powinniśmy zacząć od bielizny termoaktywnej. Dzięki niej nasza skóra będzie sucha, a pot zostanie odprowadzony na zewnątrz.

Ceny takiej bielizny są bardzo różne. Wszystko zależy od firmy, ale średnio trzeba liczyć na wydatek ok. 100 złotych. Przechodząc do spodni wybierajmy te przeciwdeszczowe, które sprawdzą się zawsze niezależnie od pogody. Warto również zwrócić uwagę na to, aby były one luźne, choć ściągane przy kostkach.

Dzięki temu w jeszcze chłodniejsze dni spokojnie założymy je np. na getry. Takie spodnie zakupimy do 100 złotych. Jak spodnie to i kurtka. Tutaj możemy wybrać pelerynę, która ochroni nas przed deszczem. Jednak kiedy na dworze jest naprawdę zimno warto zainwestować w kurtki, które wykonane są z materiału softshell. Ochroni nas ona nie tylko przed deszczem, ale również zapewni ciepło.

Taka kurtka to wydatek ok. 200 złotych. Nie zapominajmy przy tym wszystkim o naszych dłoniach, które również są narażone na wiatr podczas jazdy. Tutaj wybierajmy rękawiczki z palcami.

Dodatkowo wybierajmy te, które posiadają membranę – podczas deszczu nasze dłonie będą nadal suche. Co do skarpetek to wybierajmy te dłuższe, za kostkę – uchronią nas one przed zimnem. Tak właśnie powinniśmy ubierać się podczas jesiennych treningów na jazdę na rowerze. Dzięki temu nie będziemy musieli z nich rezygnować.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Jak rowerzysta powinien ubierać się na treningi jesienią?

przez Redakcja AZnews przeczytasz w: 2 min
0