Press "Enter" to skip to content

Trening cross fit również dla kobiet

Trening cross fit również dla kobiet

Wiele kobiet już na samym wstępie odrzuca ciekawe zajęcia na siłowni, uważając, że są one przeznaczone tylko i wyłącznie dla mężczyzn.

Głównym powodem takiej decyzji jest strach przed pracą nad mięśniami. A przecież kobietom zależy głównie na utracie masy. Warto jednak dodać, że w niektórych przypadkach ten strach jest zupełnie niepotrzebny.

Dotyczy to chociażby takich zajęć jak crossfit.

Czym są takie treningi?

Są one przede wszystkim krótsze od pozostałych planów treningowych, ale za to równie intensywne.

Najważniejsze jest to, że dbamy tu o nasze całe ciało, a nie tylko poszczególne partie mięśniowe. Możemy się tutaj spodziewać takich ćwiczeń jak: przysiady ze sztangą, pompki, a nawet jazda na rowerze czy szybki bieg. Ważne jest, by ćwiczyć z trenerem, który ułoży dla nas opcjonalny plan treningowy.

Cały trening wygląda w ten sposób, że o rozgrzewce wykonujemy każde ćwiczenia po ok. 2 minuty. Mitem jest, że crossfit to trening zbyt siłowy dla pań. Jak zostało już wspomniane nie ćwiczymy tutaj pojedynczych mięśnie, ale całe ich grupy.

Nie jest również prawdą, że są tu za duże obciążenia dla kobiet. Po to ćwiczymy z trenerem, by podpowiedział nam ile maksymalnie powinniśmy robić ćwiczeń i z jakim obciążeniem. Wiele kobiet nie decyduje się na crossfit, ponieważ wie, że nie ma wystarczająco sił w rękach. To również nie usprawiedliwia pań do rezygnacji z tych ćwiczeń.

Możemy wybrać lżejsze ciężarki. Możemy również robić mniej powtórzeń danego ćwiczenia, a w przyszłości zwiększać ich liczbę. Po takim treningu możemy liczyć na wiele pozytywnych zmian. Po pierwsze utrzymamy odpowiedni stan insuliny, przez co od razu po treningu nie rzucimy się na jedzenie. Po drugie wzmocnimy nasze kości i stawy.

Różnorodność ćwiczeń i ich intensywność sprawi, że będziemy silniejsi, sprawniejsi, poprawi się także nasza wytrzymałość. To wszystko będzie z pewnością widoczne podczas codziennych czynności. Jak widać crossfit to trening skierowany nie tylko dla mężczyzn, ale również dla kobiet.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Trening cross fit również dla kobiet

przez Redakcja AZnews przeczytasz w: 2 min
0