Press "Enter" to skip to content

Napoje weselne

Wesele to przede wszystkim zabawa, która zakrapiana jest dużą ilością alkoholu.

Tak przynajmniej wydaje się wielu z nas. I jest to faktycznie prawda. Wesele bez alkoholu jest naprawdę bardzo trudne do wyobrażenia.

Organizując przyjęcie weselne musimy przede wszystkim zadbać o to, by nie zabrakło na nim alkoholu. Wiele Par Młodych zamawia stanowczo za dużo trunków, które później zostają jeszcze długi czas po weselu. Alkohol stanowi niewątpliwie ważną część menu weselnego. Dla części gości jest on niezbędny, żeby dobrze się bawić. Dlatego też jeżeli chcemy, żeby nasze wesele było udane, powinniśmy zadbać o odpowiednią ilość i rodzaj trunków.

W zależności od preferencji gości i ich możliwości powinniśmy przeliczyć ile i jakiego rodzaju alkohol im zapewnić. Najbardziej popularna jest tu oczywiście wódka. Najlepiej jest przyjąć ok. pół litra tego rodzaju alkoholu na jedną osobę. Na wszelki wypadek można wziąć więcej, ponieważ na weselu nie może zabraknąć wódki. Z reguły większość sklepów umożliwia zwrot niewykorzystanego alkoholu. Nie mniej jednak nawet jeśli nie wypiją go goście – na pewno będzie jeszcze okazja go spożytkować.

Chociażby na chrzcinach dziecka, jego pierwszych urodzinach lub wielu innych okazjach. W przypadku wódki nie musimy się martwić o datę jej przydatności do spożycia – nie przeterminuje się na pewno. W przypadku wina, jak to się mówi – czym starsze tym lepsze, więc też może go trochę zostać na inne okazje. Wino jest również doskonałą alternatywą dla osób, które nie preferują wódki. Szczególnie dotyczy to kobiet, które zazwyczaj spożywają mniej i słabszy rodzaj alkoholu aniżeli mężczyźni. wino

Pamiętajmy zatem, że najważniejsza jest dobra atmosfera, udana zabawa do której alkohol nie powinien być niezbędny. Jednak może on pomóc i na pewno nie powinno go zabraknąć na weselnym stole.

Należy również nie zapomnieć o napojach bezalkoholowych. Wielu z nas na pewno się zastanowi,  – dlaczego? Impreza weselna z bezalkoholowymi trunkami? Tak, są one konieczne. Chociażby, dlatego, że wiele osób nie będzie chciało pić alkoholu lub nie będzie mogło. Jak wiemy na takich imprezach jak wesele, trudno jest odmówić sąsiadowi przy stole napicia się „kolejnego” tym bardziej, jeżeli kilka kolejnych jest już za nim. W takim wypadku wzniesienie toastu bezalkoholowym winem będzie bardzo dobrym wyjściem.

Bezalkoholowe napoje świetnie sprawdzą się w przypadku kobiet w ciąży, a także nieletnich, a już prawie dorosłych dzieci, które chciałyby z okazji wesela napić się czegoś w lampce.

Koszt takiego zakupu nie nadszarpie naszej kieszeni, a takie napoje na pewno będą chętnie wypijane.pomarancza

Oczywiście konieczne jest zamówienie również innych napoi.  Warto podczas organizowania wesela zastanowić się, które z nich będziemy chcieli kupić. Z całą pewnością przydadzą się napoje gazowane, które powinny stanowić większą część naszego zamówienia. Takie napoje będą chętnie stosowane do drinków, do picia, a także do napełnienia szklanek dzieci, które jak wiadomo za nimi przepadają.

Dodatkowo na stołach nie może zabraknąć soków smakowych, które będą idealnym dodatkiem do posiłków, a także drinków. W ostatniej kolejności powinniśmy zamówić wody mineralne. Chociaż będą one stanowczo najmniej wybierane i powinny stanowić najmniejszy procent naszych zakupów, to znajdą się pewnie tacy goście, którzy niż poza wodą pić nie będą.

woda

Bardzo dobrym i uniwersalnym rozwiązaniem jest woda z cytryną i/lub miętą. Gasi ona pragnienie, jest zdrowa i co dla niektórych ważne – zmniejsza efekt tzw. „kaca”. Należy pamiętać, że goście mogą, tak jak w przypadku napoi alkoholowych, mieć różne preferencje dotyczące rodzajów i smaków napoi bezalkoholowych. Zaopatrzmy się, więc w wodę, soki, napoje gazowane i niegazowane. Nie musi to być szeroki przekrój i odzwierciedlenie tego co stoi na półkach sklepowych. Najważniejsze, żeby było kilka różnych rodzajów i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Przykładowo ktoś może lubić colę i powinniśmy też o nim pomyśleć.

Stosując odpowiednie wyliczenia, w których będziemy określać alkohol i napoje na ilość osób, uda nam się ustalić w przybliżeniu, jakie zamówienie będziemy musieli zrealizować. Do wyliczonego zamówienia, dodajmy dodatkowo jakiś procent na nieprzewidziane sytuacje. W taki sposób wyliczymy całość napojów i alkoholi, którą będziemy musieli zamówić.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Napoje weselne

przez Redakcja AZnews przeczytasz w: 3 min
0