Press "Enter" to skip to content

Zaproszenia ślubne… kilka przydatnych informacji

Zaproszenia ślubneWesele to impreza, która wymaga ogromnej wiedzy organizacyjnej. Przekonuje się o tym każdy, kto wreszcie musi zaplanować dla siebie ten ważny dzień.  Jedną z bardzo ważnych kwestii, od której tak naprawdę powinniśmy zacząć organizować przyjęcie weselne są zaproszenia. Musimy zastanowić się nie tylko nad ich odpowiednim wyglądem, ale także nad ich właściwym wręczeniem. Zaproszenia na ślub i wesele są, bowiem niezwykle ważne.

Zaproszenia ślubne

Ich wygląd zależy tylko i wyłącznie od nas. Możemy zdecydować się w tym wypadku na dwa rozwiązania. Pierwszym z nich będzie zakupienie odpowiednich zaproszeń, których w sklepach nie brakuje. Możemy również zlecić drukarni wykonać zaproszenia na nasze własne życzenie. Sami przedstawimy projekt takiego zaproszenia, który wcześniej stworzymy.

Innym dobrym wyborem może być stworzenie zaproszeń własnoręcznie. Chociaż wymaga to nakładu czasu, to takie kartki stanowczo różnią się od tych z drukarni. Przede wszystkim są wyjątkowe i oryginalne, a to ma duże znaczenie. By taką pracę wykonać szybciej, możemy zaprosić kogoś do pomocy przy ich tworzeniu. Jeżeli już zdecydujemy się na taki wybór, wówczas warto zaopatrzyć się w różnorodne dodatki, które będą nam konieczne podczas ich wykonywania.

Bez względu na to, które rozwiązanie wybierzemy musimy podjąć decyzję, co do tego, w jakim stylu będą nasze zaproszenia ślubne. Do wyboru mamy bardzo wiele różnych opcji. Mogą to być na przykład zaproszenia ekskluzywne, romantyczne, nowoczesne, tradycyjne, a także z humorem. W każdym z tych wyborów postarajmy się o to, by zaproszenia wyróżniały się na tle innych i by były dla naszych gości niespodzianką.

Wręczenie zaproszeń jest równie ważne, co ich wykonanie lub zamówienie, a może nawet bardziej istotne. Nie każdemu z naszych gości będziemy oczywiście w stanie takie zaproszenia wręczyć osobiście. Wielu z nich przyjedzie przecież z odległych zakątków Polski.

Pozostałym gościom, którzy mieszkają blisko lub niedaleko nas musimy jednak wręczyć je osobiście.  W tym celu stosuje się tradycyjne i bardzo lubiane metody. Jadąc z zaproszeniem, zabieramy ze sobą ciasto, które będzie poczęstunkiem i zarazem prezentem dla gości. Takie osobiste zaproszenia to bardzo fajna sprawa. Możemy odwiedzić rodzinę, przyjaciół i innych bliskich nam osób i osobiście zaprosić ich na nasze wesele.

Zaproszenia ślubne 2Nie wszyscy dobrze radzimy sobie z zasadami savoir-vivre’u. Dlatego, by nie popełnić żadnej gafy podczas wręczania zaproszeń ślubnych powinniśmy przeczytać porady dotyczące etyki. Musimy na przykład pamiętać, że każda osoba powyżej 18 roku życia, powinna dostać zaproszenie zaadresowane osobno.

Oczywiście nie zawsze taka zasada jest stosowana, są różne wyjątkowe sytuacje. Trzymajmy się jednak tego i nawet, jeżeli wiemy, że ktoś na nasze wesele przyjdzie sam to i tak nie możemy zapomnieć o tym, by na zaproszeniu dopisać – „zapraszamy wraz z osobą towarzyszącą”.  Zasady etyki wysyłania i wręczania zaproszeń ślubnych są niezwykle ważne. Powinniśmy do tej sytuacji przygotować się jak najlepiej potrafimy.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Zaproszenia ślubne… kilka przydatnych informacji

przez Redakcja AZnews przeczytasz w: 2 min
0