Press "Enter" to skip to content

Jak wybrać odpowiednią karmę dla suki karmiącej?

W czasie ciąży i karmienia psi organizm wymaga znacznie większej podaży witamin i składników odżywczych. Ich dostarczenie jest warunkiem zadbania zarówno o zdrowie mamy, jak i szczeniąt. Ewentualne niedobory mogłoby doprowadzić do pogorszenia kondycji lub wystąpienia poważnych problemów zdrowotnych. Na co zwrócić uwagę wybierając karmę dla suki karmiącej?

Czego potrzebują psy w okresie laktacji?

Pożywienie dla „świeżo upieczonej” psiej mamy musi zapewnić odpowiednią ilości składników organizmowi dorosłemu i zwykle również kilku młodym. Podstawą są tutaj wysoko przyswajalne białka, które budują komórki. Dla prawidłowego funkcjonowania psiego ciała niezbędne są również naturalne tłuszcze. Dobra karma dla suki karmiącej to taka, w której składzie właśnie białka i tłuszcze znajdują się na pierwszym miejscu.

Zdrowe żywienie pupila

Poszukując gotowego pożywienia dla zwierzaka warto pamiętać o tym, że najbardziej odpowiednia dieta dla psa składa się głównie z mięsa z niewielkim dodatkiem warzyw. Niezależnie od stanu fizjologicznego organizmu należy unikać tutaj niepotrzebnych wypełniaczy. Produkty zbożowe nie stanowią elementu psiej diety i nie są potrzebne pupilom do utrzymania dobrej formy. Karma dla suki karmiącej również powinna odpowiadać tym wymaganiom. Dobrze, jeśli oprócz mięsa pojawiają się tu takie składniki, jak popiół czy włókna surowe. W okresie ciąży i laktacji warto ponadto zadbać o odpowiednią podaż witamin i składników mineralnych.

Co powinno się znaleźć w jedzeniu karmiącej suki?

Organizmy młodych psich mam muszą mierzyć się z wyczerpaniem i zmianami hormonalnymi. Do tego dochodzą psychiczne i fizjologiczne obciążenia. Wybierając karmę dla suki karmiącej należy upewnić się, że jedzenie odpowiednio ją wzmocni. Produkcja pokarmu dla szczeniąt wiąże się z bardzo dużym poborem wapnia, dlatego też dostarczenie tego pierwiastka jest tu kluczowe. Dobrze również, jeśli karma zawiera witaminę D3, dzięki której wapń łatwiej się przyswaja. Potrzebnym składnikiem dodatkowym będzie tu też witamina E.

Inne elementy, których powinna dostarczać karma dla suki karmiącej to fosfor, cynk, mangan i miedź. Poszukując odpowiedniego pożywienia warto upewnić się, na jakim etapie można podawać je zwierzakowi. Niektóre karmy mogą być spożywane już w czasie ciąży. Chcąc zadbać o zdrowie swoich pupili należy zawsze sięgać po wysokiej jakości produkty przyrządzone z dobrej klasy składników. Pokarm dopasowany do zapotrzebowania wpłynie nie tylko na ogólny stan zdrowia, ale też samopoczucie czworonogów.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Jak wybrać odpowiednią karmę dla suki karmiącej?

przez redakcja serwisu przeczytasz w: 2 min
0