Lawendowe Muzeum na Warmii – Jonkowo Atrakcje
Chcesz się dowiedzieć co można zrobić z lawendy, jak ją pielęgnować oraz jak ta roślina wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie? Jeśli choć na jedno pytanie odpowiedź padła TAK, koniecznie odwiedź Lawendowe Muzeum Żywe, które znajduje się około 20 km od Olsztyna w Nowym Kawkowie.
Wokół muzeum znajdują się piękne pola lawendy, która ze względu na dobrą pogodę jaką mieliśmy ostatnimi czasu już teraz kwitnie.
Muzeum zlokalizowane jest w starej klimatycznej chacie, a eksponaty związane są z ziołami i warmińską tradycją.
Oprócz relaksu wśród lawendy, w muzeum można uczestniczyć w ciekawych spotkaniach, wykładach oraz odbyć warsztaty robienia naturalnych kosmetyków takich jak kremy i wody aromatyczne.
Wszystkich fanów lawendy zapraszamy do polskiej Prowansji. Lawendowe Pole to gospodarstwo agroturystyczne, które w swojej ofercie ma również pokoje do wynajęcia dla wszystkich, którzy pragną spędzić kilka dni wśród urokliwych warmińskich krajobrazów.
Lawenda wykorzystywana jest do celów leczniczych oraz jako dodatek do kosmetyków. Uzyskuje się z niej m.in. olejek eteryczny, który jest pozyskiwany poprzez destylację parą wodną.
Lawenda wykazuje działanie uspokajające, zmniejsza napięcia nerwowe. Ponad to pozyskiwany z lawendy olejek charakteryzuje się działaniem antybakteryjnym oraz przeciwgrzybiczne. Przyśpiesza regeneracje tkanek przez łagodzenie oparzeń dosłonecznych oraz uśnieża bóle migrenowe, menstruacyjne oraz te po ugryzieniu owadów. Dodatkowo reguluje nadmierne pocenie się, dlatego warto go dodać do dezodorantów robionych w domu.
Olejek lawendowy świetni komponuję się z zapachem: rozmarynu, cytryny, sosny oraz cynamonu.
Dlatego na ich bazie tych składników możemy stworzyć własne niepowtarzalne kompozycje zapachowe.
Zastosowanie:
Warto kilka kropli olejku wlać do kąpieli wodnej lub skropić poduszkę w naszej sypialni. Możemy stworzyć prosty i naturalny odświeżacz do powietrza. Do buteleczki z atomizerem (30 ml) należy wlać wodę i dodać 10-15 kropli.
Na problemy ze skórą na której co jakiś czas pojawiają się wypryski warto stosować oczyszczające dogłębnie sauny parowe na twarz.
Do miski z wrzątkiem należy wsypać garść ususzonej lawendy. Następnie ostrożnie nachylić się nad miską i nałożyć ręcznik na głowę. Tak jak się robi inhalację, gdy jest się przeziębionym. Wytrzymujemy pochyleni nad miską przez 5-10 minut.
Aby zastąpić sklepowy płyn do demakijażu, w bardzo prosty sposób możemy taki przygotować sobie w domowym zaciszu. Potrzebny nam będzie oczywiście olejek lawendowy, który zrelaksuje nas po ciężkim dniu i nastroi do snu.
Do przygotowania naszego olejku potrzebujemy dowolnego oleju, najlepiej takiego, który jest odpowiedni dla naszej skóry. Dobrze się sprawdza olej kokosowy, kukurydzany lub arganowy. Do 200 ml naszego oleju bazowego należy dodać 3 krople olejku lawendowego z dobrego źródła. Składniki dokładnie wymieszać i przelać do buteleczki z ciemnego szkła.
Stosowanie: na zwilżony wodę wacik nanosimy według uznania nasz naturalny i domowy olejek do demakijażu. Następnie delikatnie masujemy wacikiem twarz. Dużą zaletą jest fakt, że nasza skóra po tym zabiegu jest dobrze oczyszczona i nawilżona. Przez co nie musimy się już dodatkowo smarować kremem.
Należy pamiętać, że olejku nie wolno stosować bezpośrednio na skórę w postaci nierozcieńczonej!
Godziny otwarcia Lawendowe Muzeum Żywe Nowe Kawkowo
Od 1 maja do 1 listopada codziennie oprócz poniedziałków od 11.00 do 18.00
Ceny biletów Lawendowe Muzeum Żywe Nowe Kawkowo
Za zwiedzanie muzeum nie pobiera się opłat.
Lawendowe Muzeum Żywe
Nowe Kawkowo 11 a,
11-042 Jonkowo
tel. +48 604 711 203
www.lawendowepole.pl
Be First to Comment