Press "Enter" to skip to content

Kuźnica – wioska rybacka

Kuźnica – wioska rybacka

Kuźnica – stara, kaszubska wioska rybacka. Jest małą, urokliwą miejscowością, położoną na środku Półwyspu Helskiego, 12 km od Władysławowa (popularnego kurortu znajdującego się na początku Półwyspu Helskiego) i 20 km od Helu( położonego na cyplu Mierzei Helskiej). Według danych zamieszkuje ją około 600 osób. Kuźnica jest najwęższym miejscem na Półwyspie Helskim, przez co ceny nieruchomości jaki i gruntów są bardzo wysokie, dlatego też każdy kawałek ziemi jest tam bardzo dobrze zagospodarowany.

Bliskość z jednej strony Morza Bałtyckiego, a z drugiej Zatoki Puckiej sprawia, że jest to jedno z ulubionych miejsc windsurferów i kitesurferów oraz rodzin z małymi dziećmi. Wśród szumu fal i porannego śpiewu ptaków można tu odpocząć od zgiełku i tłumów.

Kuźnica słynie również z pieszej wędrówki przez Zatokę Pucką, która jest nazywana Marszem Śledzia. Marsz ten zaczyna się w Kuźnicy, a swoją metę ma w Rewie. Do przejścia jest około 12 km, a cała ta wyprawa trwa około 5 godzin.

Uczestnicy prawie całą trasę pokonują pieszo natomiast głębszy odcinek Zatoki Puckiej pokonują na pokładach łodzi lub trzymając się liny, którą ciągnie kutr rybacki. Podczas drogi każdy maszerujący dostaje do zjedzenia specjalnie przygotowanego śledzia i rozgrzewający napój.

Kuźnica przez swoje położenie jest bardzo dobrym miejscem na wypady jednodniowe, dlatego dla spragnionych zwiedzania jest możliwość odwiedzenia okolicznych miejscowości takich jak: Chałupy, Jastarnia, Jurata oraz Hel.

Wygodnie i niedrogo można podróżować pociągiem, który z Kuźnicy na Hel jedzie tylko 20 min.

Aby zarezerwować nocleg w sezonie letnim trzeba to zrobić nawet rok wcześniej

Jest to spowodowane stosunkowo małą bazą noclegową. Jeśli rodzice małych dzieci nie lubią czających się na każdym roku sklepiku z zabawkami bądź lodami to Kuźnica jest idealnym miejscem, aby tego unikać, bo tu największą atrakcją jest morze i plaża.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Kuźnica – wioska rybacka

przez Redakcja AZnews przeczytasz w: 1 min
0