Press "Enter" to skip to content

Festiwal Wieś Pełna Skarbów Oświęcim

Oświęcim – Festiwal Wieś Pełna Skarbów

Już od 2010 roku w Oświęcimiu odbywa się słynny Festiwal Wieś Pełna Skarbów. Impreza każdego roku jest organizowana na terenie Oświęcimskiego Centrum Kultury.

Jest to program dwudniowy, który obejmuje między innymi warsztaty, podczas których pokazywane są formy sztuki ludowej. Ale impreza nie ogranicza się tylko i wyłącznie do sztuki. Uczestnicy Festiwalu mogą skosztować lokalnych i ludowych potraw, wziąć udział w licznych konkursach, a co najważniejsze spróbować własnych sił w wytwarzaniu sztuki ludowej.

Okazuje się, że technik związanych z plastyką i sztuką jest naprawdę bardzo dużo. Zainteresowani mogą spróbować chociażby wyplatania z wikliny, odlewania świecy, czy wykonania własnoręcznej biżuterii.

Jest to naprawdę świetna inicjatywa artystyczna, która została zorganizowana przez Lokalną Grupę Działania „Dolina Soły”. Festiwalu Wieś Pełna Skarbów można spodziewać się pod koniec września. W 2013 roku dwa dni blisko sztuki ludowej odbywały się 20, a także 21 września.

Warto wcześniej śledzić stronę internetową, na której znajduje się szczegółowy program Festiwalu, ponieważ żeby dostać się na warsztaty, trzeba się na nie zapisać. A liczba miejsc jest ograniczona.

Patrząc na harmonogram atrakcji, można zauważyć, że ostatnim punktem jest wręczanie nagród uczestnikom konkursów. Jest to z pewnością bardzo miły punkt programu, który spodoba się zarówno dzieciom i dorosłym.

Warto zatem przyjść na Festiwal Wieś Pełna Skarbów, żeby lepiej zapoznać się z oświęcimską kulturą.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Festiwal Wieś Pełna Skarbów Oświęcim

przez Redakcja AZnews przeczytasz w: 1 min
0