Press "Enter" to skip to content

Skaryszak Warszawa

Warszawa – Skaryszak

Skaryszak to właściwie Park Skaryszewski im. Ignacego Jana Paderewskiego, który zlokalizowany jest po sąsiedzku z Saską Kępą. Mieszkańcy Pragi chętnie odwiedzają to miejsce w celu zrelaksowania się, znalezienia się wokół zieleni i pospacerowania.

Już na początku XX wieku, czyli ponad 90 lat temu, mieszkańcy podwarszawskiej wsi mogli wypoczywać na terenach wcześniejszych łąk.

Do wyboru był chociażby spory plac zabaw dla dzieci. Natomiast dorośli mogli spróbować swoich sił na kortach tenisowych. Nawet w całej Warszawie, to właśnie tutaj powstało pierwsze boisko dla kobiet.

Nawet organizowane tutaj były kiedyś pokazy mody w plenerze. Skaryszak znajduje się po sąsiedzku z warszawską Pragą, natomiast po drugiej stronie znajduje się Stadion Narodowy.

Ponadto w parku można przechadzać się wspaniałymi mostkami, a także podziwiać kilka efektownych rzeźb.

Oprócz tego, że znajduje się tu sporo atrakcji dla dzieci i dorosłych, wielu weekendowych turystów, a właściwie wycieczkowiczów przyjeżdża tutaj nad jeziorko Kamionkowskie, które rozciąga się aż na kilkaset metrów.

Można tutaj spokojnie plażować, wypoczywać w pobliskim pubie, jak i również spróbować swoich sił w sportach wodnych.

Najpiękniej jest tutaj oczywiście w okresie wiosennym oraz letnim, kiedy to można podziwiać rozkwitające rośliny. Szczególnie godne polecenia jest rozarium.

Na terenie parku rośnie około 40 gatunków drzew uznawanych przez botaników uznawanych za bardzo wyjątkowe. Nie brakuje również mniejszych mieszkańców. Wśród nich wymienić można bardzo popularne wiewiórki, ale również bobry.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Skaryszak Warszawa

przez Redakcja AZnews przeczytasz w: 1 min
0