Press "Enter" to skip to content

Promenada Gwiazd

Międzyzdroje – Promenada Gwiazd

Międzyzdroje już od wielu lat słyną z Promenady Gwiazd, na której widnieją odciśnięte dłonie najwybitniejszych twórców, artystów oraz aktorów. Już od 1996 roku, organizowany był tutaj Festiwal Gwiazd, podczas którego organizowano wiele atrakcji artystycznych.

Wśród nich wymienić można było, chociażby spektakle teatralne, czy pokazy wybitnych filmów.

Oprócz tego można było posłuchać koncertów sławnych piosenkarzy i piosenkarek, a także wybrać się na wystawę malarstwa bądź fotografii. W chwili obecnej już nie ma tych zacnych spotkań.

Za to sama Promenada Gwiazd wzbogaciła się aż o przynajmniej 100 odcisków sławnych dłoni. Wśród nich wymienić można takich artystów jak Beata Tyszkiewicz, Janusza Gajos, Krystyna Janda, oraz wielu innych, którzy zdecydowali się pozostawić tutaj po sobie swój ślad.

Turyści do dnia dzisiejszego odwiedzają Promenadę i starają się przymierzyć swoją dłoń do odcisku dłoni swojego idola lub idolki. Już od kilku lat, bo od 2006 roku, cała impreza została przeniesiona do Gdańska.

Tam tworzy się zupełnie nowa Promenada Gwiazd o nazwie Bursztynowa. Jednak to Międzyzdroje na długo zapadną w pamięci jako właśnie to miasto, w którym można było spotkać wielkie gwiazdy.

Chociaż Ogólnopolska impreza została przeniesiona do Trójmiasta, Międzyzdroje nadal nie zostały pozostawione całkowicie bez gwiazd.

Teraz podczas wakacji organizowane jest Zachodniopomorskie Lato z Gwiazdami, które przypominają turystom o ich ulubionych serialach.

Wśród nich można spotkać gwiazdy znane z szklanego ekranu, które na co dzień występują w znanych serialach, chociażby takich jak M jak Miłość, czy też Na dobre i na złe.

Gwiazdy nie tylko zachęcają do oglądania seriali z ich udziałem, ale również bardzo chętnie pozują do zdjęć i rozdają autografy.

Jeśli ktoś akurat nie ma szczęścia by zobaczyć aktora, lub aktorkę na żywo, to może w Międzyzdrojach zajrzeć do Gabinetu Figur Woskowych, który jest jedynym takim miejscem w całym naszym kraju! Tutaj oprócz Beaty Tyszkiewicz, Bogusława Lindy, czy też Izabeli Łęckiej, możemy zauważyć także inne postacie, takie jak Kleopatrę, czy też Stalina.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Promenada Gwiazd

przez Redakcja AZnews przeczytasz w: 2 min
0