Press "Enter" to skip to content

Piwiarnia „Browarnia Stara Warszawska” Olsztyn

Olsztyn – Piwiarnia „Browarnia Stara Warszawska”

Żeby wyjechać z Olsztyna na Warszawę, wystarczy udać się na Aleję Warszawską, która wyprowadzi nas praktycznie z samego centrum miasta, aż poza jego granice.

W chwili obecnej możemy poruszać się nowoczesną i bardzo szeroką trasą. Jednak cały wiek temu, miała ona zupełnie inny przebieg.

Dlaczego o tym w ogóle mowa, skoro to było ponad sto lat temu?

Ponieważ nadal można zobaczyć jej niezmieniony kształt. Teraz zamiast sporej trasy wylotowej, mamy do czynienia z ślepą uliczką, która nazywana jest potocznie Starą Warszawską.

Jej wcześniejsza nazwa, oczywiście niemiecka, brzmiała jako: Hohensteiner – Straße, czyli ulica Olsztynkowa.

Chociaż kiedyś Stara Warszawska była główną ulicą, dzisiaj jest na szczęście bardzo daleka od komercji i sztuczności, jaka dotknęła między innymi Stare Miasto.

Można tutaj poczuć klimat początku ubiegłego wieku, a nawet i dalej.

Stara Warszawska była typową ulicą, na której „rządzili” kupcy oraz rzemieślnicy.

Ponadto można było tutaj wybrać się do karczmy. Niestety plany modernizacyjne Olsztyna w 1978 roku przed dożynkami, bardzo zniszczyły ten odcinek starej trasy.

Chcąc odciąć Starą Warszawską od nowej alei, wyburzono wiele budynków.

W chwili Obecnej Stara Warszawska pozostaje na razie nienaruszona przez urzędników. Pozostawiając stary klimatyczny kawałek Olsztyna, można skosztować tutaj regionalnych piw.

To właśnie tutaj powstała największa w całym Olsztynie pijalnia browarów regionalnych „Browania Stara Warszawska”.

Można tutaj skosztować aż ponad 200 gatunków różnych piw, które są sprowadzane nie tylko z całego naszego kraju, ale również z całej Europy. Wchodząc do środka Pubu można poczuć się jakby odbyło się podróż w czasie.

Sama Browarnia jest bardzo charakterystycznym pubem, który swoim wnętrzem wiernie nawiązuje do dziejów Olsztyna. Interesującym punktem tego miejsca jest reguła rotacyjności podawania piwa beczkowego. Niezwykła otoczka pubu oraz jego okolicy to wystarczające powody, aby właśnie w tym miejscu sfinalizować dzień pobytu w tym mieście. Szynk otwarty jest już od godz. 12.00 do późnych godzin nocnych.

Zresztą budynek, który został zaaranżowany na stary Olsztyn, rzeczywiście kiedyś pełnił funkcję restauracji o nazwie Biały Jeleń. Każdego dnia właściciele Browarni oferują inne piwo beczkowe, dlatego nie można narzekać tutaj na rutynę.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Piwiarnia „Browarnia Stara Warszawska” Olsztyn

przez Redakcja AZnews przeczytasz w: 2 min
0