Press "Enter" to skip to content

Sposoby na tanie latanie

Sposoby na tanie latanie

Badania pokazują, że z roku na rok coraz częściej podróżujemy – głównie w celach zarobkowych, ale również wakacyjnych.

Jako środek transportu mniej wybieramy samochód, przoduje samolot. Dzięki niemu szybko możemy dostać się w dowolne miejsce na świecie.

W Polsce jest coraz więcej dostępnych kierunków. Na rynku powstało wiele linii lotniczych, które reklamują się jako „tanie”. Czy faktycznie tak jest? Wiele osób podróżuje na tzw. własną rękę. Pakują walizkę wcześniej wykupując bilet lotniczy i wyruszają w podróż. Często nawet nie rezerwując miejsca noclegu, gdyż chcą się tym zając dopiero na miejscu.

Wielu mówi o tanich przelotach, a jak naprawdę?

Po pierwsze nie warto nakręcać się na pierwszą lepszą ofertę „tanich linii”. Są firmy, które mają tylko taką nazwę. Jest jednak kilka sposobów na tanie latanie. Sposób, na który większości z nas może sobie pozwolić np. organizując wyjazd z kilku tygodniowym wyprzedzeniem to kupno biletu w tym samym czasie. Jeśli wiemy już w styczniu, że chcemy urlop spędzić we wrześniu to zakup w tym czasie biletu będzie o wiele tańszy niż np. w maju. Zatem im wcześniej tym lepiej.

Kolejny sposób na tanie latanie to korzystanie z promocji linii lotniczych. Ta oferta nie jest dla wszystkich, gdyż nie każdy z nas ma taką możliwość. Mimo wszystko mając wolny zawód mamy okazję skorzystać wtedy z dość dużych rabatów.

Kiedy możemy się ich spodziewać?

Tutaj ofert trzeba szukać samemu i pojawiają się one w różnych miesiącach. Nie są to stałe oferty. To dwa główne sposoby na tanie latanie. Wielu z nas może z nich skorzystać niezależnie od stylu życia czy posiadanej pracy. Przy tym warto nadmienić, kiedy na pewno NIE zaoszczędzimy na lataniu. Są to dni, w których ruch jest największy i nie trzeba nikogo namawiać do latania. Według statystyk taki okres to chociażby Święta Bożego Narodzenia.

Jako że wielu Polaków pracuje w Anglii i chce spędzić te dni z rodziną w Polsce z pewnością muszą nastawić się na drogie bilety lotnicze. Nie ma tu mowy o promocjach czy innych upustach.

Jak wygląda to u Ciebie? Sposoby na tanie latanie znasz inne? Napisz w komentarzu…

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Sposoby na tanie latanie

przez Redakcja AZnews przeczytasz w: 2 min
0