Press "Enter" to skip to content

Last minute czy first minute?

Last minute czy first minute?

Coraz częściej decydujemy się na urlop więcej niż raz w roku.

Oczywiście małżeństwa z dziećmi mają to nieco utrudnione, ponieważ ich grafik jest zależny od ferii zimowych czy okresu wakacyjnego. Tutaj wszystko zazwyczaj musi być ustalone wcześniej.

last minuteNie ma mowy o nieplanowanym wyjeździe czy szukania noclegu dopiero w miejscu docelowym. Decydując się na wylot samolotem korzystamy z usług biura podróży, byśmy niczym nie musieli się zajmować. W nieco innej sytuacji są single, pary czy osoby, które mają wolny zawód.

W tym przypadku możemy skorzystać często z ofert last minute.  Ale od niedawna mają one konkurencję pod postacią ofert first minute.

Każda z nich ma na za zadanie być tańsza od tych standardowych ofert.

Jednak czy tak jest faktycznie?

Czym różnią się od siebie last minute od first minute?

Z pewnością wielu z podróżujących miało do czynienia z ofertami last minute. To oferty, które są nam oferowane krótko przed wylotem. Powód? Zazwyczaj osoba, która wcześniej wykupiła ową ofertę po prostu z niej zrezygnowała. Biuro podróży nie chcąc być z zbyt wiele stratne dodaje znów ową ofertę tyle, że po niższej cenie. Są osoby, które po prostu jadą na lotnisko i nie wiedzą jeszcze gdzie się udadzą nawet kilka minut przed wylotem. First minute to nowe oferty, które biura podróży dopiero dodają.

W tym przypadku mamy większe możliwości jako kupujący, ponieważ wcześniej wiemy kiedy i gdzie polecimy. Różnica pomiędzy dwoma ofertami jest znacząca. Last minute to już powybierane oferty. Nie znajdziemy tu zazwyczaj nic na wyższym poziomie. O all inclusive możemy zapomnieć, chyba że trafi się nam naprawdę dobra oferta. Przy opcji first minute all inclusive to niemal podstawa.

Poza tym możemy natrafić na ciekawe hotele, które później są już zajęte i nie ma mowy o wolnych miejscach.

Tutaj również mamy więcej gwarancji w postaci zwrotu kosztów od rezygnacji czy ubezpieczenie od chorób. Jak zatem widać jest kilka istotnych różnic, które dla niektórych mogą być znaczące.

Kolejną kwestią jest to, że należy często sprawdzać owe oferty na stronach biur podróży, ponieważ są one bardzo rozchwytywane.

Jak wygląda to u Ciebie? Last minute czy first minute co Ty wybierasz? Napisz w komentarzu…

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Last minute czy first minute?

przez Redakcja AZnews przeczytasz w: 2 min
0