Press "Enter" to skip to content

Sposoby na spierzchnięte usta

Sposoby na spierzchnięte usta

Spierzchnięte usta to problem, który zaczyna nas prześladować już od jesieni. Temperatura powietrza zaczyna być coraz niższa. Dodatkowo pojawiają się wiatry, które potęgują tę przypadłość. Sami również sobie nie pomagamy, ponieważ na skutek tych zjawisk zaczynamy oblizywać wargi. Kondycja naszych ust zaczyna spadać. Jednak warto wiedzieć, że nie tylko pogoda ma wpływ na ich stan.

Jeśli borykamy się z problemami zdrowotnymi czy też hormonalnymi również przyczyniamy się do powstania tego problemu. Z uwagi na fakt, że skóra ust jest delikatna zaczynamy niemal od razu odczuwać bóle. Wtedy zaczynamy myśleć co zrobić, by pozbyć się tego problemu. Z pewnością należy od razu odstawić szminki i inne specyfiki, które dotychczas miały zdobić nasze usta. Ich używanie może pogłębiać problem. Poza tym pomalowane, spierzchnięte usta nie wyglądają zbyt ładnie.

Należy pomyśleć zamiast tego o kuracji, która średnio wynosi tydzień. W tym czasie na usta należy aplikować: pomadkę ochronną, balsam lub wazelinę. Ceny tych produktów nie są drogie. Chcąc zakupić najdroższe specyfiki będziemy musieli wydać maksymalnie 50 złotych. Za tyle możemy kupić pomadki ochronne czy balsami. Warto jednak zauważyć, że ceny zaczynają się od niższego pułapu, bo zaledwie od 2 złotych. Dzięki temu każdy z nas może sobie pozwolić na taką kurację. Wazelina to koszt do 15 złotych. Wszystko zależy oczywiście od firmy, pojemności, itd. Po zakupie jednego w powyższych produktów należy aplikować jego zawartość na nasze usta przez okres ok. tygodnia.

Dodajmy, że istnieją domowe sposoby na walkę ze spierzchniętymi ustami. Popularna jest oliwa z oliwek. Tak jak w przypadku produktów sklepowych należy je aplikować na usta. Nie tylko w dzień, ale również w nocy, by przyspieszyć proces gojenia. Warto dodać, że jeśli na co dzień nie stosujemy kolorowych pomadek warto zamiast nich mieć w torebce jeden z powyższych specyfików. Dzięki temu cały czas będziemy dbać o kondycję naszych warg. I jeszcze jedna ważna rada – nie tylko podczas zimnych dni powstaje ten problem, słońce również wysusza naszą skórę, w tym także usta.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Sposoby na spierzchnięte usta

przez Redakcja AZnews przeczytasz w: 2 min
0