Press "Enter" to skip to content

Czy Hitler przeżył wojnę?

Czy Hitler przeżył wojnę?

Amerykanie są zgodni, że nie ma pewności co do tego, że Hitler zmarł w ostatnich dniach wojny. Temat ten jest niesamowicie ciekawy dla obecnie żyjących ludzi. Powstało wiele śledztw, które miały wykluczyć bądź potwierdzić owe tezy. Większości z nas z pewnością zna taki obraz sprawy, w którym to Hitler zginął w bunkrze. To bardzo prosta historia, którą łatwo opowiedzieć większości ludziom.

Jednak eksperci od lat nie są tego tacy pewni. Dodatkowo były i są do dziś tworzone nowe śledztwa, które mają nam przedstawić ostateczną wersję. Jednak dzisiaj jest to bardzo trudne, ponieważ nie żyje nikt kto mógłby być świadkiem tamtejszych wydarzeń. Wydaje się więc, że możemy tylko gdybać. Od lat krążą jednak pogłoski, że Hitler przeżył wojnę i ostatecznie osiedlił się w rejonach Argentyny.

Co prawda niektórzy wmawiają nam, że posiadają czaszkę Hitlera, ale to nie jego czaszka…

Żaden z naukowców nie opowiada się za tym, że Hitler zginął w bunkrze, ale również nie potwierdzają, że mógł na pewno ostatnie dni swego życia spędzić w Argentynie. Sprawa jest zatem niezwykle trudna do rozwikłania. Co prawda amerykanie prowadzili swoje dochodzenia i posiadają tropy, które wskazują, że Hitler jak najbardziej mógł uciec z Niemiec.

Większości osób, które przystępowały do śledztwa na początku były pewne, że Hitler zginął w bunkrze. Jednak w miarę czasu ich nastawienie się zmieniało. Dochodzili oni do dokumentów, które wskazywały, że w okolicach Argentyny przebywał ktoś naprawdę ważny. Znaleziono wiele budynków, które zgadzają się z aktualnym wyglądem. Jeśli chodzi o dostanie się w to miejsce to specjaliści nie widzą tutaj żadnego problemu.

Mimo wszystko nie ma niezbitych dowodów na to, że Hitler faktycznie spędził tam ostatnie lata swojego życia. Ale to samo możemy również powiedzieć o teorii twierdzącej, że Hitler zginął bunkrze. Wydaje się więc, że historia ta nigdy nie zostanie wyjaśniona. Obecnie pozostają nam tylko dokumenty po wielu śledztwach. Należy jednak wierzyć, że być może kiedyś ktoś wpadnie na odpowiedni trop i wyjaśni całą tą zagadkę.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Czy Hitler przeżył wojnę?

przez Redakcja AZnews przeczytasz w: 2 min
0