Press "Enter" to skip to content

Religia, a terroryzm

Religia a terroryzm

W ostatnim czasie nie ma niemal dnia, abyśmy nie dowiedzieli się o kolejnym atakach terrorystycznych, które są rzekomo organizowane o podtekście religijnym. Sam temat jakim jest religia to temat bardzo delikatny. Co prawda czasy się zmieniają i staramy się być mniej konserwatywni.

Ostatnie wydarzenia nie pomagają nam mimo wszystko zrozumieć tego, co się dzieje. Właściwie wszystkie ataki terrorystyczne są wykonywane na tle religijnym. Sami europejczycy zmagają się z falą uchodźców. Są to w przeważającej liczbie osoby, które wyznają islam. Zatem obawy dla przeciętnego mieszkańca są usprawiedliwione.

Skoro na Bliskim Zachodzie wyznawcy islamu mordują niewinnych ludzi jak mamy przekonać się do osób, które u nas aktualnie przebywają?

Wydaje się, że religii nie można łączyć z terroryzmem.

W tej sytuacji mamy do czynienia z fanatyzmem, który jest niezwykle niebezpieczny. Jak przekonują sami wyznawcy islamu – ich wiara nie namawia do takich zachowań.

Ciężko jest z pewnością o tym myśleć, kiedy na drugi dzień znów jesteśmy świadkami wydarzeń, w których giną niewinne osoby. Są one uznawane przez owych fanatyków – terrorystów jako osoby niewierne. Oczywiście są to tematy bardzo delikatne. Aktualnie sprawy zaszły bardzo daleko i temat religii pojawia się w tych aspektach rzadko choć przecież to podstawa w tej całej wojnie.

Dla nas, zwykłych ludzi ważne jest jednak uświadomienie sobie, że nie możemy mieszać religii z terroryzmem. W tym przypadku mowa jest bardziej o bardzo skrajnym poglądach.

Religia jest tu jedynie narzędziem, który niestety pcha wielu ludzi to okropnych postępowań. Z pewnością ciężko się walczy z ludźmi, którzy mają tak skrajne poglądy. Obecnie wielu ludzi uważa, że jesteśmy w stanie wojny w terrorystami, dla których przecież tak ważna jest religia. Swoje poczynania głównie opierają na cytatach ze świętych ksiąg.

Jest to bardzo niepokojące.

Ale musimy wiedzieć, że większości osób, które wstępują do takich organizacji terrorystycznych nie kierują się religią. W przeważającej ilości owe osoby są po tzw. praniu mózgu, a więc są w stanie zrobić wszystko – nawet się wystrzelić.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Religia, a terroryzm

przez Redakcja AZnews przeczytasz w: 2 min
0