Press "Enter" to skip to content

Adsense na blogu – czy nadal się opłaca?

Adsense na blogu – czy nadal się opłaca?

Jeszcze nie tak dawno prowadzenie bloga stanowiło dla większości z nas prywatny dziennik, choć dostępny dla wszystkich na całym świecie. Z pewnością z jednej strony chcieliśmy się podzielić z innymi naszymi przemyśleniami. Mało kto jednak sądził, że dzięki temu może zostać gwiazdą i zarabiać grube tysiące miesięcznie. Właśnie tak żyją dzisiaj blogerki modowe.

Wielu z nas decyduje się na zarabianie w sieci poprzez prowadzenie bloga, gdyż jest to jeden z tych sposobów, w który nie musimy inwestować gotówki. Wystarczy nasz czas, odpowiednia wiedza, czasem pasja i dojście do odpowiednich ludzi, by stali się naszymi fanami. Monetyzacja bloga już na samym początku nie ma sensu. Na cokolwiek byśmy się nie zdecydowali i tak nie zarobimy ani grosza.

Jednak w międzyczasie warto się nad tym zastanowić. Jeszcze kiedyś bardzo popularnych sposobem było Adsense, czyli reklamy.

Decydowaliśmy się użyczać naszą powierzchnię reklamową, jednak nie za to jest nam płacone. Nasi odbiorcy musieli jeszcze w nią kliknąć, byśmy mogli zarobić. Jeden klik dawał nam średnio kilka groszy zarobku. Dziś się to w ogóle nie opłaca. Dziś reklamy Adsense są chwytliwe podczas emisji filmików na YouTube.

Co do blogów to strata naszego czasu. Prawda jest taka, że prowadząc bloga i mając już wiele wyświetleń miesięcznie lepiej pomyśleć nad programami partnerskimi. Dzięki nim nasze zarobki mogą kilkakrotnie wzrosnąć.

Przykładowo: prowadzimy blog pisząc recenzje książek.

Mając reklamy adsense zarobimy kilka groszy jeśli ktoś kliknie w reklamy. Będąc w programie partnerskim możemy zarobić na tym, że ktoś kliknie w reklamę i kupi coś w danym sklepie. Tutaj zarobki wynoszą już kilka-kilkanaście złoty. Różnica jest znacząca. Blogerzy już dawno zapomnieli o reklamach Adsense. Dla nich owe reklamy to zaśmiecanie bloga.

Podsumowując, absolutnie nie opłaca się dzisiaj wchodzić w układ z Adsense. Mamy o wiele więcej możliwości, które mogą nam przynieść jeszcze większe zyski, a przy tym nie zrobią z naszej strony jednej wielkiej tablicy ogłoszeń.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Adsense na blogu – czy nadal się opłaca?

przez Redakcja AZnews przeczytasz w: 1 min
0