Press "Enter" to skip to content

Utrwalić wspomnienia

Sakrament ślubny i zabawa weselna to najważniejsze chwile w naszym życiu.

Nic, więc dziwnego w tym, że staramy się je jak najlepiej fotografia-slubnazachować w naszej pamięci. Oczywiście po pewnym czasie wspomnienia mogą wyblaknąć i na pewno nie będziemy pamiętać wielu szczegółów. Właśnie, dlatego idealnym rozwiązaniem jest zatrudnienie fotografa ślubnego, a także kamerzysty. Niektórzy z nas decydują się na tylko jedno z tych rozwiązań. Nie ma znaczenia, czy wybierzemy jedno, czy drugie. Najważniejsze jest to, by mieć pamiątkę ślubną w swoim domu.

Wybór odpowiedniego fotografa na pewno nie powinien być wyborem szybkim, nad którym się odpowiednio nie zastanowimy. Jeżeli zależy nam na tym, by zdjęcia były idealne, wówczas konieczne jest wybranie profesjonalisty w swym fachu. Pamiętajmy o tym, że fotografowie pracują zwykle w weekendy, w dzień ślubu. Dlatego wybrać fotografa musimy jak najwcześniej.

Dzięki temu będziemy mieli większy wybór. Najlepiej na fotografa zdecydować się zaraz po zaręczynach. Szukając odpowiedniego specjalisty posłużmy się Internetem. W ten sposób szybko i sprawnie wyszukamy sobie poszczególnych profesjonalistów, których będziemy mogli brać pod uwagę. Następnie porównamy ich sobie pod względem ceny, portfolio i innych ważnych dla nas cech. Dzięki temu będziemy mogli wybrać tego, który wyda nam się najbardziej odpowiedni.

Najważniejszą kwestią dla Pary Młodej będzie oczywiście cena, jaką trzeba będzie za takie zdjęcia ślubne zapłacić. Ceny są przeróżne, a widełki szerokie. Wszystko zależy od tego, czego będziemy oczekiwać. Duże znaczenie będzie miało na przykład to, czy zdjęcia chcemy wykonać w określonym miejscu i określonym czasie, na przykład w plenerze, czy raczej chcielibyśmy, aby fotograf ślubny towarzyszył nam przez większą część ślubu i wesela.

Na cenę wpływ ma również to, jaka liczba odbitek będzie nas interesowała, czy będziemy chcieli zdecydować się na fotoksiążkę itd. Takie sprawy musimy sobie wcześniej ustalić, by w efekcie końcowym wiedzieć, co będzie nas dokładnie interesowało.

fotografia

Większość par pragnie uwiecznić ten najważniejszy w ich życiu dzień. Wybór dobrego fotografa jest ważną kwestią.

Można powiedzieć, że zdjęcia w pewien sposób uzupełniają nasze wspomnienia. Pamięć bywa zawodna i niektóre elementy mogą nam z biegiem lat umknąć gdzieś w zakamarkach naszego umysłu.

Gdy po latach przejrzymy nasze fotograficzne pamiątki z pewnością przypomnimy sobie nie jedno miłe wydarzenie, osobę, miejsce lub rzecz.

Profesjonalny fotograf potrafi wykonać zdjęcia, które bywają nawet „lepsze” od rzeczywistości. „Lepsze” pisane w cudzysłowie, ponieważ wszystko najlepiej wygląda na żywo. Jednak nasycenie kolorów, ostrość obrazu oraz odpowiednie ujęcia sprawiają wrażenie jakby rzeczywistość momentami nie dorównywała zdjęciom.

Uzupełnieniem zdjęć jest film. Jedni chcą uwiecznić ślub i wesele w tej formie, innym wystarczą zdjęcia.

kamerzysta

Poniektórzy z nas decydują się na zamówienie kamerzysty. Jest to bardzo dobry pomysł i może być stosowany dodatkowo. Pamiątka w postaci filmu wideo będzie na pewno doskonale odtwarzała to, co w tym dniu czuliśmy. Jeżeli obejrzymy sobie film wideo za kilkanaście lat to na pewno wywoła on w nas więcej uczuć i wspomnień niż zwykłe zdjęcia.

Decydując się na kamerzystę, musimy zdecydować się na naprawdę dobrego profesjonalistę, który nie będzie nagrywał połowicznych twarzy, czy mało interesujących scen z wesela. Poszukiwania dobrego kamerzysty bardzo często są o wiele trudniejsze niż odnalezienie dobrego fotografa.

Tak naprawdę nie ma znaczenia czy zdecydujemy się na profesjonalne zdjęcia ślubne czy też film wideo. Najważniejsze jest to, by wybrać, chociaż jedną z tych możliwości.

Dzięki takim pamiątkom, zabawa weselna już na zawsze będzie naszą wspaniałą pamiątką, którą nie tylko będziemy mieć w swoich wspomnieniach, ale także w postaci namacalnych rzeczy.

Powiedz, czy podoba Ci się ten wpis?
(4.7 / 5 na podstawie 22 ocen)

Bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Utrwalić wspomnienia

przez Redakcja AZnews przeczytasz w: 3 min
0