Press "Enter" to skip to content

Jak wybrać miejsce na wesele i nie żałować?

sale weselne

Wybór sali weselnej to tak naprawdę najważniejsza sprawa i decyzja, jaką musimy podjąć podczas przygotowywania się do najważniejszego dnia w naszym życiu.

Jeżeli chodzi o sale weselne, restauracje i inne miejsca, gdzie można zorganizować taką imprezę, to jest ich multum do wyboru do koloru.Nie każda z nich będzie jednak odpowiednia na zabawę weselną. Jeżeli chcemy dobrze wybrać to miejsce, to powinniśmy dokładnie zastanowić się nad kilkoma bardzo ważnymi sprawami.Jedną z najważniejszych cech takiej sali weselnej jest jej wielkość. Powierzchnia będzie miała ogromne znaczenie. Naszym gościom powinno być wygodnie, a miejsce do zabawy musi być odpowiednio duże.Dlatego, szukajmy sal, które spełnią te wymagania. Odstępstwem od dużej powierzchni może być sytuacja, gdy zamiast wesela wydajemy małe przyjęcie i nie zamierzamy na nim tańczyć. We wszystkich pozostałych sytuacjach, sala weselna musi być odpowiednio przystosowana, tak by komfort zabawy był jak największy.

Trzeba pamiętać, aby w miejscu gdzie znajdują się stoły, przy, których siedzą goście weselni również znalazł się parkiet taneczny. Z wielu obserwacji organizacyjnych wynika, że goście, którzy siedzą w sali, w której nie ma parkietu tanecznego, są mniej aktywni i więcej czasu spędzają przy stole jedząc i pijąc. Zamiast bawić się i tańczyć wspólnie ze wszystkimi gośćmi.Bardzo wiele Par Młodych zaprasza gości weselnych z odległych miejscowości w Polsce, a czasami nawet zza granicy. W takim wypadku powinniśmy zapewnić naszym gościom odpowiednie miejsce noclegowe. Warto, więc zdecydować się na salę, przy której będziemy mogli dodatkowo wynająć pokoje dla swoich gości. Możemy grzecznie poinformować ich o tym w zaproszeniu, tak by nie martwili się o nocleg.Bardzo duże znaczenie będzie miała oczywiście cena wynajmu. Poszukując odpowiedniej sali na zabawę weselną, z całą pewnością będziemy porównywali wiele różnorodnych ofert. Warto je wszystkie dokładnie przeanalizować, tak by wybrać dla siebie tą najlepszą.Przed przeszukiwaniem odpowiednich miejsc, warto również zastanowić się, czy będziemy poszukiwać tylko i wyłącznie sali do zabawy, czy raczej miejsca z pełną obsługą, czyli menu weselnym i obsługą gości. Jeżeli na początku sprecyzujemy te wymagania, wówczas samo poszukiwanie będzie dla nas o wiele wygodniejsze. Nie zapominajmy o tym, by wybierając konkretne oferty negocjować cenę. Nigdy nie powinniśmy o tym zapominać.

Podczas wyboru odpowiedniego miejsca nie możemy oczywiście zapomnieć o jego lokalizacji. Ma to bardzo duże znaczenie zarówno dla Pary Młodej, jak i dla gości. Jeżeli sala weselna będzie znajdować się w większej odległości od kościoła, wówczas pamiętajmy o tym, że będziemy musieli zagwarantować naszym gościom przewóz. Wynajmując samochody, opłacając kierowcę i oczywiście tankując, wcale nie będzie to mały koszt.

Dlatego czasami nawet wynajęcie nieco droższej sali, ale znajdującej się bliżej kościoła jest o wiele bardziej ekonomiczne. Porównajmy, więc najlepsze oferty i to z nich wyselekcjonujmy tą, która będzie najbardziej atrakcyjna cenowo.

mapa weselna

Wybór odpowiedniej sali na wesele to bardzo ważna sprawa.

Nie powinniśmy, więc podejmować tego wyboru pochopnie. Warto na poszukiwania poświęcić trochę czasu, tak by nic nie wymuszało na nas szybkiego podjęcia decyzji. Oczywiście w trakcie poszukiwań trzeba wybrać kilka najlepszych wariantów i to dopiero z nich wybierać jeden, który idealnie dopasuje się do naszych potrzeb. Jeżeli dokładnie się nad takim wyborem zastanowimy, to na pewno będziemy z niego zadowoleni.

Podsumowując:

Pamiętajmy, że przy wyborze sali weselnej warto jest przyjrzeć się następującym aspektom:

sala weselna

– na czystość lokalu, kuchni, toalet, – czy podłogi i parkiety nie są śliskie,
– czy jest klimatyzacja,
– czy goście będą mieli możliwość wyjścia na zewnątrz,
– czy jest wydzielone miejsce dla palaczy,
– czy atrakcyjne jest otoczenie – ławeczki, widoki, ognisko…
– czy jest parking,
– czy są miejsca noclegowe

 

Wybierając restaurację warto zwrócić uwagę na:

– ustalić, co obejmuje opłata za salę,
– ile płacimy za posiłki,
– z ilu i jakich potraw się składa,
– o których godzinach i jakie posiłki są serwowane,
– zadbać o wygodę zespołu i kamerzysty, sprawdzić czy mają wydzielone miejsce, gdzie w przerwach odpoczną, a także bezpiecznie przechowają sprzęt, którego w danej chwili nie używają,
– ile płacimy dodatkowo za zespół muzyczny, kamerzystę, czy fotografa,
– jakie są opłaty dla osób niepełnoletnich,
– ilu będzie kelnerów/kelnerek do obsługi naszego wesela,

 

Gdy nasze obserwację ograniczają się do wyboru wiejskiej sali czy remizy trzeba pamiętać o zorganizowaniu:

sztućce

– catering (kucharzy, kelnerki…),
– dowożenie do kuchni potraw, nawet w dniu wesela,
– dekoracja sali,
– w czasie wesela dbanie o czystość np.: toalet,
– mieć na uwadze np.: awarię oświetlenia, wyposażenia kuchni, awarii toalety,
– po weselu, w terminie doprowadzić do czystości cały lokal, oddać pełną ilość naczyń

Powiedz, czy podoba Ci się ten wpis?
(4.4 / 5 na podstawie 22 ocen)

Bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak wybrać miejsce na wesele i nie żałować?

przez Redakcja AZnews przeczytasz w: 4 min
0