Press "Enter" to skip to content

.GOV.PL przechodzi do NASK

NAKS przejmuje .GOV.PL 

Domena z rozszerzeniem .GOV.PL, dokładnie 1 lipca 2013 roku została przejęta przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową. Taki proces wywołany jest porozumieniem NASK z Instytutem Podstawowych Problemow Techniki Polskiej Akademii Nauk. Zanim, jednak nastąpi do przejęcia domen, w pierwszej kolejności, 22 czerwca doszło do wstrzymania rejestracji nowych domen, jak i również zmiany delegacji tych, które były wcześniej zarejestrowane.

Nie każdy jednak będzie mógł zakupić taką domenę. Potencjalnymi klientami będą mogli być jedynie powołane Jednostkowym Aktem Prawnym. A do nich zaliczają się organy władzy publicznej, jednocześnie pomijając tutaj prezydentów miast, stowarzyszeń gmin, a także burmistrzów i wójtów.

Ponadto o zakupienie takich rozszerzonych domen, mogą ubiegać się również organy samorządu zawodowego. Ustalona została także cena takiej domeny. Mianowicie koszt domeny wyniesie 150 złotych netto zarówno za rejestrację, ja i również przedłużenie po każdym roku. Oprócz tego, jednostki samorządowe mają szansę, aby zarejestrować IDN-y.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

.GOV.PL przechodzi do NASK

przez Redakcja AZnews przeczytasz w: 1 min
0