Press "Enter" to skip to content

Procter & Gamble kupuje domenę, którą chciał wrogo przejąć

Korporacja Procter&Gamble jednak kupuje domenę, która miała zostać przez nią przejęta

Korporacja Procter&Gamble ma za sobą niezbyt chwalebną inicjatywę przejęcia domeny swash.com. Po takich nieprzyjemnych sytuacjach, ostatecznie domena została wykupiona, tak jak należało zrobić to dużo wcześniej. Aby być na bieżąco z całą sprawą najpierw  należy wrócić się do historii tej domeny. A mianowicie tego, że jej pierwszym właścicielem była firma Marchex. Kilka lat później koncern P&G wprowadził na rynek swoją linię produktów o nazwie Swash.

Koncern postanowił wykorzystać swój sukces również do tego, by wcześniejszej firmie po prostu odebrać domenę.

Korporacja tłumaczyła się przy tym, że historia marki sięga aż 1993 roku. Ponadto właściciel marki zasłaniał się, że są to produkty, które przyniosły zysk 40 milionów dolarów. Na szczęście po obronie wcześniejszego właściciela strony internetowej, stanął Panel Światowej Organizacji Własności Intelektualnej.

Dzięki tej interwencji odkryto, że tak naprawdę firma na swojej marce zarobiła jedynie 60 tysięcy dolarów. Natomiast znak towarowy wcale nie został zastrzeżony, a pojawił się dopiero wtedy, kiedy już od dłuższego czasu działała domena. Po wykryciu wielu nagięć w prawie, mimo wszystko udało się legalnie odsprzedać domenę. Do tej pory nie wiadomo, za jaką kwotę.

One Comment

Dodaj komentarz

Procter & Gamble kupuje domenę, którą chciał wrogo przejąć

przez Redakcja AZnews przeczytasz w: 1 min
1