Wypoczęta, promienna i napięta cera. Która z kobiet nie marzy o idealnej skórze? Niestety, już po przekroczeniu 25. roku życia włókna kolagenowe ulegają stopniowej degradacji, co skutkuje opadaniem owalu, powstawaniem zmarszczek i utratą jędrności. Ponadto stan cery mogą pogarszać inne zmiany, na przykład trądzik, zaskórniki czy widoczne naczynka. Jednym z kluczowych czynników pozwalających spowolnić procesy starzenia, ujednolicić koloryt i zniwelować nieestetyczne zmiany jest świadoma pielęgnacja przy pomocy umiejętnie dobranych kosmetyków, a przede wszystkim – kremu. Jak dobrać krem do twarzy, aby odżywić, nawilżyć i ochronić skórę? Sprawdź!
Krem do twarzy a typ cery
Kupując krem do twarzy przeznaczony do stosowania w ciągu dnia, kieruj się dwoma najważniejszymi kryteriami: wiekiem oraz typem cery. Wyróżniamy skórę:
- normalną – najmniej problematyczna, ale zarazem najrzadziej spotykana u osób dorosłych. Charakteryzuje się równomiernym kolorytem, brakiem miejscowych przesuszeń, przyjemną miękkością. Do jej pielęgnacji nadaje się większość kremów o działaniu nawilżającym;
- suchą – skóra odwodniona, szorstka, z naruszoną barierą hydrolipidową. Aby dogłębnie ją nawilżyć, zaleca się stosowanie kremów na dzień o bogatej formule zawierającej silnie nawilżające i odbudowujące składniki, na przykład ceramidy, witaminę E, masła i oleje roślinne, kwas hialuronowy;
- mieszaną – skóra z tendencją do przetłuszczania w strefie T (na czole, nosie i brodzie), a przesuszania na policzkach. Aby ją ujednolicić i odpowiednio odżywić, konieczne jest stosowanie dwóch kosmetyków: kremu nawilżającego oraz matującego;
- tłusta i trądzikowa – skóra wymagająca szczególnej troski. Cera wydzielająca nadmiar serum, z rozszerzonymi porami i stanami zapalnymi „lubi” lekkie kosmetyki zawierające składniki mineralne (na przykład glinki), kwas hialuronowy, cynk, niacynamid, aloes, kwasy AHA i BHA, witaminę C i E;
- wrażliwa – skłonna do podrażnień, zaczerwieniona, ściągnięta i swędząca skóra powinna być pielęgnowana kosmetykami o łagodnym działaniu. Szukaj kosmetyku o krótkim składzie z wyszczególnioną wodą termalną, alantoiną, pantenolem, ceramidami, aloesem.
- naczynkowa – osoby z tym typem cery często obserwują u siebie zaczerwieniania oraz charakterystyczne „pajączki” (popękane naczynka). Skóra jest cienka i reaguje na zmiany temperatury czy stres. Aby załagodzić zmiany, ujednolicić jej strukturę i odżywić ją, stosuj krem na dzień uszczelniający naczynka z witaminą E, C i K, pantenolem, olejami roślinnymi, wyciągiem z kasztanowca, gliceryną. Skórze naczyniowej nie służy alkohol etylowy i chemiczne substancje zapachowe.
Pamiętaj o tym, że dopełnieniem pielęgnacji jest stosowanie kremu na noc.
Ochrona przeciwsłoneczna
Każdego dnia, a w szczególności w okresie letnim, nasza skóra narażona jest na kontakt z promieniowaniem UV przyspieszającym procesy starzenia, powodującego przebarwienia i poparzenia oraz zwiększającego ryzyko zachorowania na raka. Krem na dzień z filtrem UV stworzy na skórze ochronny film minimalizujący wpływ słońca na skórę. Pamiętaj o tym, aby krem nakładać nie tylko na twarz, ale również szyję i dekolt. Szczególną wagę do ochrony przeciwsłonecznej powinny przykładać osoby ze skórą wrażliwą i naczynkową.
Koreański krem do twarzy – naturalne kosmetyki do każdego typu cery
Krem nakładany na dzień nie może być ciężki. Kosmetyki obciążające skórę negatywnie wpłyną na wygląd twarzy po nałożeniu makijażu, mogą się „rolować” i powodować nieestetyczne świecenie. Poszukując idealnego kosmetyku, który zapewni Ci komfort, a jednocześnie zaspokoi potrzeby Twojej skóry, zwróć uwagę na kosmetyki koreańskie. Kremy do twarzy używane przez Azjatki, podobnie jak maseczki, sera, pianki i inne specyfiki, dogłębnie działają na skórę, nie obciążając jej. Ich skład oparty jest na składnikach pochodzenia naturalnego, przede wszystkim wyciągach roślinnych, peptydach, kolagenie, kwasie hialuronowym. W recepturach często znajdziemy oryginalne składniki pomijane przez europejskich producentów, na przykład śluz ślimaka, ekstrakt z jaskółczego gniazda, złoto, glinę wulkaniczną czy sok bambusowy.
Be First to Comment