Press "Enter" to skip to content

Ranking kont firmowych w 2023 roku – przegląd najciekawszych ofert

Rok 2023 przynosi nowe możliwości w obszarze bankowości dla przedsiębiorców. W zakresie ofert kont firmowych wprowadza następne rozwiązania, których celem jest ułatwienie prowadzenia biznesu oraz zwiększenie korzyści finansowych dla swoich klientów. Z którymi dotychczasowymi propozycjami należy zapoznać się w pierwszej kolejności?

Najkorzystniejsze oferty kont firmowych – czym się cechują?

Najkorzystniejsze oferty kont firmowych charakteryzują się przede wszystkim:

 • wysoką jakością usług;
 • atrakcyjnymi warunkami finansowymi;
 • bogatą ofertą dodatkowych usług i produktów bankowych dostosowanych do potrzeb przedsiębiorców.

Warto zwrócić uwagę, czy propozycje banków obejmują m.in. zerowe opłaty za prowadzenie konta, przelewy oraz wypłaty z bankomatów, a także preferencyjne kursy walut dla biznesmenów prowadzących działalność zagraniczną. Ważnym aspektem jest ilość i rodzaj dostępnych kanałów bankowości elektronicznej, takich jak internetowa, mobilna, czy telefoniczna – usprawnia to i przyśpiesza obsługę rachunku firmowego.

Kluczowy element stanowią dodatkowe usługi i produkty bankowe, które powinny być dopasowane do codziennych potrzeb przedsiębiorców. Ich przykłady to np. dedykowane dla firm karty płatnicze, ubezpieczenia i leasingi oraz atrakcyjne oferty kredytowe i faktoringowe.

Nie należy lekceważyć wartości rzetelnej obsługi klienta. Powinna być ona wysokiej jakości, skuteczna i dostępna każdego dnia o dowolnej porze. Najlepsze oferty zapewniają przedsiębiorcom możliwość całodobowego kontaktu z doradcą, który odpowie na ich pytania oraz pomoże w rozwiązywaniu nagłych problemów.

Wybrane oferty kont firmowych – to te banki zapewniają w Polce najlepsze warunki

W 2023 roku wyróżniają się przede wszystkim oferty takich banków jak Bank Pekao SA, Santander Bank Polska SA oraz ING Bank Śląski SA.

Bank Pekao SA, Santander Bank Polska SA, ING Bank Śląski SA – to te banki zapewniają najkorzystniejsze warunki w 2023 roku

Ranking kont firmowych 2023, czyli zestawienie najlepszych ofert, wykazuje trzy najlepsze wśród zebranych* propozycje:

Bank Pekao SA oferuje korzystne warunki dla firmy w każdej skali, począwszy od jednoosobowych działalności gospodarczych, aż do dużych przedsiębiorstw międzynarodowych. Klienci mogą liczyć na atrakcyjne oprocentowanie, bezpłatne wypłaty z bankomatów oraz możliwość korzystania z pełnej gamy usług bankowości elektronicznej.

Santander Bank Polska SA zapewnia atrakcyjne rozwiązania z zakresu faktoringu i leasingu. W ofercie jest też bonus wynoszący 1500 zł dla zainteresowanych, w tym 900 zł zwrotu za transakcje kartami płatniczymi oraz 600 zł za zawarcie umowy o produkty na finansowanie działalności.

Natomiast ING Bank Śląski SA stawia na innowacyjne metody i usługi. Dostępne są ciekawe rozwiązania z zakresu bankowości internetowej, a także profesjonalne narzędzia do zarządzania płynnością finansową przedsiębiorstwa. Konsumenci decydujący się na wybór tego banku mogą liczyć na eksperckie usługi doradcze.

Do innych banków wartych uwagi można zaliczyć między innymi:

 • mBank;
 • Millennium Bank;
 • Nest Bank;
 • Alior Bank;
 • Bank Polski;
 • Crédit Agricole.

Warto podkreślić, że wybór odpowiedniego konta firmowego zależy od indywidualnych potrzeb każdej firmy. Przed podjęciem decyzji warto dokonać szczegółowej analizy przedstawionych ofert samemu.

*Ranking może ulec zmianie m.in. ze względu na pojawienie się nowszych, korzystniejszych dla przedsiębiorców ofert.

Gdzie szukać nowych ofert kont firmowych samemu?

Wyszukiwanie i porównywanie ofert kont firmowych bywa zadaniem czasochłonnym i skomplikowanym, zwłaszcza gdy ma się niewielkie doświadczenie w dziedzinie bankowości biznesowej. Dlatego warto w tym celu wykorzystać wszystkie dostępne i darmowe narzędzia oraz porównywarki, które ułatwiają ten proces.

Na stronach internetowych z ofertami widnieją niezależne rankingi, uwzględniające zwykle parametry takie jak:

 • oprocentowanie;
 • koszty prowadzenia konta;
 • możliwości bankowości elektronicznej;
 • premie i bonusy;
 • dostępność i koszt kart płatniczych, kredytowych i debetowych.

Zalecane są także odwiedziny stron internetowych poszczególnych banków. Można znaleźć tam szczegółowe informacje na temat warunków i opłat związanych z prowadzeniem wybranego konta, a ponadto skontaktować się z doradcą, który udzieli odpowiedzi na wszelkie pytania oraz pomoże w podjęciu decyzji.

Czasami jednak lepiej nie ryzykować i nie wyszukiwać ofert samemu. W takim przypadku zaleca się skorzystać z usług eksperta w dziedzinie finansowości. Wtedy da się uniknąć np. zgodzenia się na propozycję, której warunki są nieprzejrzyste i niekorzystne.

Usługi dodatkowe kont firmowych – które z nich zapewniają najwięcej korzyści?

Jedną z najważniejszych i najczęściej lekceważonych usług dodatkowych jest bankowość internetowa. Dzięki niej klient zyskuje możliwość łatwego i szybkiego dokonywania przelewów oraz sprawdzania stanu konta i przeglądania historii transakcji na zawołanie. Mile widziana jest bankowość mobilna, pozwalająca na korzystanie z usług z telefonu lub tabletu.

Inną popularną usługę dodatkową, całkiem oczywistą, stanowią karty debetowe. Umożliwiają dokonywanie płatności kartą lub wypłatę gotówki z bankomatów. Dzięki nim można kontrolować wydatki firmy w większym stopniu, ponieważ każda transakcja jest rejestrowana w historii konta.

Przydatne jest także ubezpieczenie konta firmowego, które zezwala na zabezpieczenie środków przed zagrożeniami takimi jak kradzież lub oszustwo. Ponadto zaliczyć można do nich narzędzia finansowe, zwłaszcza programy lojalnościowe i kredyty inwestycyjne, które mogą stać się kluczową pomocą dla przedsiębiorcy podczas dalszego rozwoju biznesu.

Podsumowując, aby znaleźć najciekawsze oferty kont firmowych w 2023 roku, należy być na bieżąco, sprawdzać różnorodne rankingi oraz przeprowadzać własne analizy porównawcze dotychczasowych propozycji bankowych. Do zalecanych alternatyw zalicza się skorzystanie z pomocy wykwalifikowanego doradcy finansowego.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Ranking kont firmowych w 2023 roku – przegląd najciekawszych ofert

przez Redakcja przeczytasz w: 4 min
0