Press "Enter" to skip to content

Kalkulator ubezpieczenia OC — jak wybrać najbardziej atrakcyjną ofertę?

Każdego roku właściciele pojazdów stają przed koniecznością wyboru OC. Ze względu na to, że wszystkie Towarzystwa Ubezpieczeniowe muszą oferować takie samo ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej, porównując oferty poszczególnych firm, można kierować się jedynie wysokością składki. Aby zestawić wszystkie te produkty, warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczenia OC. Dlaczego warto go używać i jak wybrać najlepszą dla siebie ofertę? Podpowiadamy.

Czym jest kalkulator OC?

Kalkulator ubezpieczenia OC to narzędzie, które pozwala na to, aby w zaledwie kilka minut porównać oferty kilkunastu lub kilkudziesięciu różnych Towarzystw Ubezpieczeniowych i znaleźć najkorzystniejszy dla siebie produkt. Żeby skorzystać z porównywarki OC wystarczy tylko posiadać urządzenie z dostępem do internetu, na przykład smartfon lub komputer. Następnie należy wprowadzić do specjalnego formularza kilka niezbędnych informacji. Wszelkie dane, które są wymagane do stworzenia kalkulacji, nie różnią się niczym od tych, jakie podaje się agentowi ubezpieczeniowemu na stacjonarnej wizycie. Aby bezproblemowo wypełnić formularz, wystarczy przygotować sobie dowód rejestracyjny pojazdu, a także prawo jazdy.

Dlaczego warto korzystać z kalkulatora OC?

Kalkulator OC dostępny na stronie https://punkta.pl/ pozwala na to, aby w krótkim czasie nie wychodząc z domu sprawdzić, jakie polisy oferują poszczególne Towarzystwa Ubezpieczeniowe. Dodatkowo za pośrednictwem tej strony można od razu wykupić polisę. Porównywarki OC są więc doceniane przez osoby, które nie mają czasu, aby odwiedzić co najmniej kilka stacjonarnych placówek, które dodatkowo czynne są często w naszych godzinach pracy. Kupując polisę OC za pośrednictwem porównywarki, możemy dokonać najlepszego dla nas wyboru o każdej porze dnia i nocy, a także w święta.

Jak wybrać atrakcyjną dla siebie ofertę ubezpieczenia?

Wybierając dla siebie najbardziej atrakcyjną ofertę ubezpieczenia, warto zastanowić się, jaki zakres ochrony nas interesuje. Jeżeli jesteśmy zainteresowani wyłącznie obowiązkową polisą OC, wówczas wybierając konkretny produkt, można kierować się jedynie jego ceną. Jeżeli jednak chcemy dodatkowo zabezpieczyć siebie lub swój pojazd, za pośrednictwem kalkulatora OC możemy kupić również produkty takie jak AC, czyli popularne Autocasco, NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, Assistance, a także dodatkowe polisy takie jak np. ochrona szyb i okien. W takiej sytuacji należy zwrócić szczególną uwagę na dokładny zakres ubezpieczenia. W wynikach kalkulatora OC można porównać składki każdej z polis.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Kalkulator ubezpieczenia OC — jak wybrać najbardziej atrakcyjną ofertę?

przez redakcja serwisu przeczytasz w: 2 min
0