Press "Enter" to skip to content

Kolagen – czemu warto go stosować?

Kolagen jest najbardziej powszechnym białkiem w ludzkim organizmie, znajduje się w kościach, mięśniach, skórze i ścięgnach. To właśnie on odpowiada za różne cechy skóry, takich jak jędrność, elastyczność czy sprawność naszych kości. Kolagen utrzymuje się na stałym poziomie do około 25 roku życia, niestety później, wraz z wiekiem zmniejsza się jego produkcja  i włókna kolagenowe zanikają, co powoduje powstawanie zmarszczek.

Za co odpowiada kolagen?

Przede wszystkim jego działanie zauważalne jest na skórze. Jest jej naturalnym wypełniaczem. Dlatego właśnie przyczynia się do hamowania powstawania zmarszczek, bruzd i rozstępów. Odpowiada także za prawidłowy poziom nawilżenia, co sprawia, że ciało jest gładkie i jędrne. Jednak to nie wszystkie jego urodowe zalety. Aminokwasy zawarte w kolagenie wzmacniają także włosy, chronią je przed wypadaniem, oraz przywracają im blask.

Drugą bardzo ważną funkcją kolagenu jest jego aspekt zdrowotny. W przypadku powstania ran prowadzi do ich szybszego zagojenia, a także spłycenia i rozjaśnienia blizn. Odpowiada również za nawilżenie stawów, co spowalnia proces ich starzenia, a co za tym idzie, jesteśmy mniej podatni na zwyrodnienia. Prolina, która jest nieodłącznym składnikiem kolagenu, rozszerza i oczyszcza tętnice i naczynia krwionośne, wpływa to na poprawę jakości krążenia. Jednak to nie wszystko. Kolagen to także zbawienne oddziaływanie na układ trawienny, umożliwia przemianę glukozy w energię, pobudzając metabolizm. Kolagen chroni także nasze narządy wewnętrzne, tworząc wokół nich warstwę ochronną. Co ciekawe odgrywa też ważną rolę w układzie odpornościowym, zapobiegając przedostawaniu się drobnoustrojów i toksyn do organizmu.

Jak uzupełnić braki kolagenu?

W związku ze zmniejszoną produkcją kolagenu należy go uzupełniać, by cieszyć się pełnią zdrowia. Warto sięgnąć po suplement, który w składzie ma kolagen morski, pochodzący ze skóry i łusek ryb morskich. To wyjątkowe rozwiązanie, ponieważ taki kolagen swoją strukturą jest bardzo zbliżony do ludzkiego. Dzięki czemu jego wchłanianie będzie dużo lepsze. Właśnie z taką myślą powstał DuoLife Collagen, którego unikalna i przemyślana kompozycja składników wspiera kondycję skóry, stawów, oraz włosów i zapobiega odwodnieniu. Jest to kwintesencja młodości i witalności dostępna w butelce do codziennego stosowania, a skład jest w 100% naturalny. Wspomaga on działanie organizmu w wielu aspektach i dlatego powinien znaleźć swoje miejsce w diecie tych, którzy chcą zadbać o zdrowie, ochronić się przed procesami starzenia i poprawić pracę poszczególnych struktur.

Jak widać, kolagen jest niezbędny i niezastąpiony w funkcjonowaniu ludzkiego organizmu. Gwarantuje zachowanie elastyczności i zdrowego, młodzieńczego wyglądu. Nie czekaj, aż jego niedobory zaczną Ci doskwierać i wprowadź go do swojej diety już dziś.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Kolagen – czemu warto go stosować?

przez redakcja serwisu przeczytasz w: 2 min
0