Press "Enter" to skip to content

UPS Healthcare uruchamia usługę UPS Premier w całej Europie

Firma UPS Healthcare ogłosiła rozszerzenie swojej usługi UPS Premier na całą Europę. To kolejny krok w ciągłych udoskonaleniach usług i technologii, które pomagają sprostać stale zmieniającym się potrzebom w zakresie przesyłek medycznych o krytycznym znaczeniu, wrażliwych na czas i temperaturę.

UPS Premier to usługa ekspresowa, oparta na zaawansowanych rozwiązaniach technologicznych. W ramach tej usługi paczki zostały wyposażone w specjalne czujniki, a ich transport w sieci UPS ma priorytetowy charakter. Dzięki wysoce wyspecjalizowanej procedurze obsługi, lepszej widoczności oraz technologii czujników nowej generacji możliwe jest zlokalizowanie paczki z dokładnością do 3,5 metra w dowolnym miejscu w sieci UPS.

 „Od nowych leków biologicznych po wszczepialne urządzenia medyczne – nasi klienci tworzą innowacyjne produkty, a wraz z tym pojawia się zapotrzebowanie na perfekcyjny poziom usług” – powiedziała Monica Alvarado, Europe Marketing Director, UPS Healthcare. „Dzięki  opartej na technologii usłudze, jesteśmy w stanie sklasyfikować i zidentyfikować przesyłki o krytycznym znaczeniu, zanim opuszczą one ręce naszych klientów. Dajemy im  bezprecedensową kontrolę, widoczność i niezawodność w całym łańcuchu dostaw.”

Innowacje w dziedzinie leków biologicznych, specjalistycznych farmaceutyków i medycyny spersonalizowanej powodują znaczne zapotrzebowanie na precyzyjną logistykę, która pozwoli obsłużyć więcej produktów wrażliwych na czas i temperaturę. Według danych, globalny rynek leków biologicznych ma wzrosnąć z 285,5 miliarda dolarów w 2020 roku do 421,8 miliarda dolarów do 2025 roku.[1]

Uruchomienie UPS Premier w Europie to kolejny przykład zaangażowania UPS w logistykę dla sektora medycznego

W 2021 roku UPS Healthcare zainwestowało w zakup zgodnych z GMP chłodziarek i zamrażarek o łącznej powierzchni ponad 36 000 m2, w nowo wybudowanych i zmodernizowanych obiektach, m.in. we Włoszech, Polsce, Czechach, Holandii i Niemczech. Centra te, zdolne do przechowywania leków biologicznych w temperaturze od 2°C do nawet -80°C, uzupełniają istniejącą ofertę 1, 000 000 m2 powierzchni magazynowej UPS Healthcare w 34 krajach.

Usługa UPS Premier odegrała kluczową rolę w dostarczaniu szczepionek w USA. Na całym świecie UPS Healthcare dostarczyło już ponad 800 milionów szczepionek z terminowością 99,999% do ponad 100 krajów.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

UPS Healthcare uruchamia usługę UPS Premier w całej Europie

przez redakcja serwisu przeczytasz w: 1 min
0