Press "Enter" to skip to content

Bliżej Gwiazd Olsztyn

Olsztyn – Bliżej Gwiazd

Któż z nas nie chciałby uczestniczyć w epokowych wydarzeniach? Nie zawsze jest to możliwe, lecz za sprawą Planetarium w Olsztynie każdy może poczuć się jakby uczestniczył w pracach Mikołaja Kopernika i razem z nim budował współczesny obraz Wszechświata.

W końcu wspomniane Planetarium to niezwykły pomnik wybudowany ku czci tego wielkiego astronoma. Planetarium funkcjonuje dokładnie od 19 lutego 1973 roku, a więc zostało otwarte w pięćsetną rocznicę urodzin Kopernika.

Do podstaw działalności Planetarium zaliczają się w głównej mierze programy astronomiczne, które każdego roku ma szanse obejrzeć nawet kilkadziesiąt tysięcy widzów.

W ramach prezentacji mamy szanse obejrzeć projekcje przedstawiające rozgwieżdżony nieboskłon, jak również przeróżne zjawiska astronomiczne, prezentowana jest również problematyka dotycząca lotów kosmicznych.

Niewątpliwym wzbogaceniem całości są bardzo atrakcyjnie dobrane podkłady muzyczne, co pozwala znacznie łatwiej widzowi przenieść się w międzygalaktyczną przestrzeń.

W ten sposób można mieć pewność, że wizyta w Planetarium na długi czas pozostanie w pamięci widza. Uczniowie szkół podstawowych oraz średnich odwiedzając Planetarium mają sposobność uczestniczyć w wielu niezmiernie zajmujących projekcjach dydaktycznych.

Zresztą na tym nie kończy się działalność edukacyjna Planetarium, ponieważ w budowli umiejscowiona jest specjalistyczna biblioteka. Można w jej zbiorach odszukać szereg pozycji przede wszystkim z zakresu astronomii oraz pokrewnych dyscyplin.

Dla wszystkich pragnących w większym stopniu zgłębić tajniki astronomii urządza są odczyty, które są wygłaszane przez największe krajowe autorytety z tej dziedziny naukowej.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Bliżej Gwiazd Olsztyn

przez Redakcja AZnews przeczytasz w: 1 min
0