Press "Enter" to skip to content

Magazyn Solny Olsztyn

Olsztyn – Magazyn Solny

W Olsztynie niedaleko Zamku Kapituły Warmińskiej znajduje się Most Zamkowy, który przechodzi przez Łynę. Okazuje się, że był on w czasach średniowiecza jedyną możliwą drogą, dzięki której można było się przedostać do zamku.

W chwili kiedy był on wybudowany, miał on charakter mostu zwodzonego. Ponadto w chwili kiedy Panowały na tym regionie Prusy Wschodnie, to był on nazywany Steinbrücke.

Nazwa ta oznaczała Most Kamienia. Blisko tego mostu wybudowano jeszcze jeden obiekt, dokładniej w XVI wieku, który służył pod funkcjonowanie straży zamkowej.

W chwili obecnej ten budynek ten został nazwany Magazynem Solnym. Wszystko dlatego, ponieważ w wieku XIX, pełnił on rolę magazynu, w którym składowano sól. Ta rola była pełniona aż przez 20 lat. W ostatnich latach budynek przeszedł liczne renowacje, dzięki którym został on postawiony „na nogi”.

W tej chwili w tym obiekcie znajduje się ośrodek edukacyjny muzeum w Olsztynie. W obiekcie tym odkryto również fundamenty dawnej baszty, dzięki czemu można było dowiedzieć się jaką rolę pełnił ten budynek.

Powiedz, czy podoba Ci się ten wpis?
(4.7 / 5 na podstawie 22 ocen)

Bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn Solny Olsztyn

przez Redakcja AZnews przeczytasz w: 1 min
0