Press "Enter" to skip to content

Jezioro Bobięcińskie – Raj dla żeglarzy, płetwonurków i ptaków

Bobięcino – Jezioro Bobięcińskie

Niedaleko Miastka znajduje się słynne Jezioro Bobięcińskie Wielkie, które oprócz swojej dość oryginalnej nazwy, posiada naprawdę bardzo dużą powierzchnię, pozwalającą na uprawianie licznych sportów wodnych. Słodkowodny akwen jest największym jeziorem lobeliowym w całym kraju.

Osiąga ono powierzchnię ponad 524 hektarów. Dlatego spokojnie miejsca wystarcza tutaj zarówno dla żeglarzy, płetwonurków jak i również gatunki ptaków, takie jak tracz nurogęś, czy też czernica.

Jezioro przyciąga turystów nie tylko ze względu na atrakcje, swoją bardzo dużą powierzchnię, ale także ze względu na krystalicznie czystą wodę. Jest to prawdziwy raj dla pasjonatów nurkowania.

Na jeziorze znajduje się sześć wysp, które nie są jednak zwykłymi wyspami. Wiążą się z nimi pewne legendy i tajemnice. Największa wyspa, która nazywa się Buszowe Grądy, ukrywała w sobie grodzisko pochodzące z okresu wczesnego średniowiecza.

Oprócz tego na tej wyspie odkryto także kurhanowy cmentarz. Osada, która została odkryta, jest datowana nawet na okres IX wieku.

Nawet w jeziorze zostały zatopione pozostałości ówczesnej cywilizacji. Chociażby resztki pomostu, który był łącznikiem wyspy z pozostałą częścią lądu, wzbudza bardzo dużo ciekawości u archeologów, jak i również pozostałych pasjonatów odkryć historycznych.

Wyjeżdżając nad Jezioro Bobięcińskie, można zatrzymać się w pobliskiej wsi Bobięcino. Tutejsi mieszkańcy bardzo chętnie przyjmują i goszczą u siebie letników z całej Polski.

Jeśli ktoś nie chce zatrzymywać się na prywatnej kwaterze, to może skorzystać również z noclegu w Harcerskim Ośrodku Wypoczynkowym. Noclegi oferowane są zarówno w przygotowanych specjalnie do tego celu pokojach, jak i również na dość dużym polu namiotowym.

Wylegując się nad Jeziorem można spędzać czas całkowicie leniuchując. Ale dla aktywnych wczasowiczów przygotowana jest specjalna wypożyczalnia sprzętu wodnego, jak i również możliwość zaczerpnięcia nauki pływania na żaglówkach, dzięki szkole Adkonis.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Jezioro Bobięcińskie – Raj dla żeglarzy, płetwonurków i ptaków

przez Redakcja AZnews przeczytasz w: 1 min
0