Press "Enter" to skip to content

Czekoladowe miasteczko Tuczno

Tuczno – Miasto mlekiem i czekoladą płynące

Chcesz zasłynąć niesamowitą marką na całym świecie? Obawiamy się, że na dobre nazwisko trzeba bardzo mocno zapracować. Tak jak to było w przypadku Wedla.

To Właśnie czekolady Wedla są nam znane jako jedne z najpyszniejszych. Mało kto jednak, wie, że historia powstania tej czekolady jest bardzo długa i wiąże się ona również z Polską.

Jest to niemiecki ród, który zaczął osiadać się na Zachodnim Pomorzu naszego kraju. Między innymi w Tucznie wybudowali oni swój zamek, który jak datują historycy, powstał w XIV wieku. Od tamtych czasów, do pierwszej połowy XVIII wieku, to właśnie Wedlowie byli jego jedynymi właścicielami. Niestety zamek, który charakteryzował się cechami gotyckiej architektury, wytrwał jedynie do II Wojny Światowej, podczas której został bardzo mocno zniszczony.

Do jego odrestaurowania doszło dopiero w latach 1966-1976. W chwili obecnej na zamku znajduje się nie tylko hotel, ale również ośrodek konferencyjny. Zamek stał się własnością Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Warszawie w chwili obecnej działa wytwórnia czekolady, która jest słynna na całą Polskę, jak i również poza nią. Natomiast w Tucznie również działa fabryka czekolady o nazwie Ludwig Czekolada. Jest to wspaniałe miejsce, w którym można zakupić pamiątkowe słodycze w bardzo atrakcyjnych cenach. Sklep mieści się przy ulicy Kaszubskiej 2.

Powiedz, czy podoba Ci się ten wpis?
(4.6 / 5 na podstawie 22 ocen)

Bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czekoladowe miasteczko Tuczno

przez Redakcja AZnews przeczytasz w: 1 min
0