Press "Enter" to skip to content

Typy sylwetki

Sylwetka typu gruszka

Wiele pań może poszczycić się figurą gruszki. Jakie kształty charakteryzują panie o tym typie sylwetki?

Wystarczy położyć gruszkę na stoliku i ją opisać. Posiada wąską górę i szerszy dół. Zatem mamy tutaj do czynienia z wąskimi ramionami i szerokimi biodrami, udami.

Co jeszcze cechuje owe panie?

inne typy sylwetkiSzczupłe barki oraz wąskie ramiona. Czy należy się martwić posiadając taki typ sylwetki? Absolutnie nie! Po pierwsze warto zaznaczyć, że w tym przypadku paniom odkłada się tłuszcz w dolnych partiach ciała. Zatem szybko możemy to skorygować poprzez odpowiednie ćwiczenia. Jak wiadomo dziś każda pani o sylwetce gruszki może w Internecie wyszukać ćwiczenia na biodra czy uda. Dzięki temu różnice nie będą tak widoczne. Jeśli nie chcemy się jednak poddawać dietom i ćwiczeniom możemy zastosować inny trik. Chodzi tu głównie o odpowiednie zasady ubierania. Należy bowiem pamiętać, że kupując nieodpowiednie ubrania jeszcze bardziej możemy nasilić ten efekt. Często efekty są wręcz katastrofalne.

Najwięcej uwagi należy poświęcić bluzkom. Najlepiej kupować te z dekoltem w tzw. łódeczkę. Możemy również dodać do tego pasek. To co na pewno nie może znaleźć się w naszej szafie to oczywiście obcisłe koszulki.

Zakładając je jeszcze bardziej podkreślimy swoją sylwetkę gruszki. Ponadto jeśli chodzi o kolorystykę to warto wybierać jasne kolory. Przechodząc do spodni naszą uwagę powinny głównie przyciągać kieszenie znajdujące się na pupie – powinny być duże. Poza tym jak w przypadku koszulek nie kupujmy zbyt ciasnych spodni. Jeśli chodzi o sam krój to powinien być prosty – żadne rurki czy dzwony.

Mniej więcej to samo można powiedzieć o spódniczkach. Niezbyt ciasna, duże kieszenie na pupie, długością powinna sięgać co najmniej naszych kolan. Jeśli chodzi o zimowe dni i wybór płaszcza to najlepiej zakładać te do kolan. Jakie powinny kupować sobie buty? Z pewnością powinny zapomnieć o klasycznych szpilkach. Za to mogą pozwolić sobie na czółenka oraz kozaki do kolan. Tak właśnie w skrócie powinna wyglądać idealna szafa pani, która posiada sylwetkę typu gruszka.

Figura typu jabłko

Figura typu jabłkoCzy zastanawiałaś się kiedyś w czym tkwi sukces odpowiedniego wyglądu? Wiele kobiet zna bowiem dobrze swój typ sylwetki. Widzi swoje mankamenty i tuszuje je odpowiednimi ciuchami. Trzeba jednak powiedzieć, że są typy sylwetki, które nie należą do najłatwiejszych w tej kwestii. Jedną z nich z pewnością jest figura typu jabłko. Same panie jak i eksperci oceniają, że to bardzo problematyczna figura.

Jeśli mielibyśmy opisać taką kobietę pierwsze co rzuca się w oczy to przede wszystkim duży brzuch. Jest on w tym przypadku charakterystyczny do sylwetki jabłka. O wcięciu w talii panie mogą tylko pomarzyć. Poza tym cechują się niewielkim biustem, szczupłymi nogami, wąskimi biodrami i płaskimi pośladkami.

Właśnie tak mniej więcej wgląda kobieta posiadające figurę typu jabłko. Zazwyczaj panie mogą retuszować te dysproporcje odpowiednimi ciuchami.

Co zatem powinno znaleźć się w naszej szafie?

Co zatem powinno znaleźć się w naszej szafieOto kilka cennych rad. Pierwsza i najważniejsza rada dotyczy oczywiście koszulek. Z uwagi na fakt brzucha zapomnijmy o dolegających, opinających się ubraniach w tej okolicy. Ważny jest również krój, powinien być prosty.

Częstym trikiem, aby odwrócić uwagę od naszych niedoskonałości jest przyciąganie jej w miejsca, z których jesteśmy dumne. Zatem w tym przypadku może być to biust czy nogi. Tutaj warto zainwestować w krótkie sukienki. Jeśli chodzi o biust to wybierajmy koszulki z dekoltem (najlepiej w kształcie litery V).

Jeśli chodzi o obuwie to najlepiej mogą się tu sprawdzić te na niskim obcasie. Są również i takie rzeczy, których absolutnie nie możemy kupować/zakładać. Zaliczają się do nich chociażby przykrótkie koszulki.

Jak wiadomo brzuch nie jest naszą częścią ciała, którą chcielibyśmy się chwalić. Poza tym jeśli kupujemy koszulki to odpuśćmy sobie te, które w okolicy brzucha posiadają jakiekolwiek dodatki – to jeszcze bardziej powiększy optycznie nasz brzuch. Jak widać posiadając nawet tak trudny typ sylwetki zawsze możemy to wszystko zniwelować, o ile będziemy stosować pewne triki.

Sylwetka klepsydry

Większości pań, kiedy zaczyna porównywać swoją sylwetkę do jednej z czterech głównych typów modli się, by była to sylwetka klepsydry.

Dlaczego?

Dlatego, że już w dawnych czasach ta figura uważana była za najbardziej atrakcyjniejszą. I faktycznie większości kobiet posiadających ten typ to kobiety niezmiernie seksowne. Jeśli nadal nie wierzymy to możemy przytoczyć kilka przykładów: Marilyn Monroe czy Beyonce Knowles. Jeśli mieliśmy porównać ich figurę do jednej z liter alfabetu to z pewnością byłabyto litera „x” – wąska talia, szerokie biodra. Nie oznacza to jednak, że może ubierać się w co chcemy i jak chcemy.

Choć w tym przypadku mówimy raczej o podkreśleniu naszych atutów niżeli o ich maskowaniu. Co ciekawe w sklepach może być nam ciężko zakupić odpowiednie ciuchy. Jeszcze kilkanaście lat temu taka figura w świecie mody była istnym szałem. Dziś już nie podziwia się tak bardzo krągłości. Zaletą tego typu sylwetki jest fakt, że panie posiadają wcięcie w talii i często również duży biust. Mając jednak tak idealną figurę możemy pozwolić sobie na obcisłe ciuchy, które podkreślą naszą sylwetkę.

Spodnie, koszulki – opięte. Dopasowane spódniczki oraz marynarki. Panie te bez problemu mogą zakupić sobie buty na obcasie. Jak widać posiadając figurę klepsydry mamy naprawdę duży wybór przy zakupie odpowiednich ciuchów.

Najważniejsze w tym wszystkim jest to, aby kupując je pamiętać, by podkreślać naszą sylwetkę. Będąc klepsydrą grzechem byłoby kupować workowane ciuchy. Oczywiście jak i inne typy sylwetki i w tym przypadku musimy pamiętać o kilku trikach, a właściwie dodatkach, które nie będą odpowiednim wyjściem. W tym przypadku nie warto kupować chociażby koszulek z kokardkami czy falbankami. Przymierzając je w przymierzalni będziemy mogły zaobserwować, że nasza sylwetka jest jakby cięższa. Ale to właściwie jedyne co do czego możemy się w tym przypadku przyczepić.

O sylwetkę klepsydry należy dbać i podkreślać ją na każdym kroku. Ale i tutaj nie zapominajmy, aby przed wyjściem na miasto najpierw spojrzeć w lustro, by mieć pewność co do połączonych przez nas ciuchów.

Figura kolumna

Figura kolumnaFigura kolumny to bardzo ciekawy przykład na to, że nie każda szczupła dziewczyna może być zadowolona ze swojej sylwetki. Jak z samej nazwy wynika, dziewczyny o tych kształtach raczej nie mogą nic więcej powiedzieć o swoich krągłościach. Tutaj dominują głównie długie ręce i nogi.

Stąd też panie, które mają figurę kolumny uważają, że nigdy nie poczują się kobieco. To błąd! Należy pamiętać, że każda figura rządzi się swoimi prawami. Jeden kobiety mogą pozwolić sobie na obcisłe koszulki, drugie – nie. Ta figura jest faktycznie dość specyficzna. Wiele kobiet byłoby bowiem zadowolonych, że są szczupłe. Jednak panie, które posiadają ten typ sylwetki skarżą się cały czas na brak krągłości.

Prawda jest jednak taka, że kupując odpowiednie ciuchy jesteśmy w stanie podnieść swoją samoocenę. W tym przypadku możemy kupować naprawdę wiele ubrań. Po pierwsze – spodnie. I tutaj, jak w prawie żadnej innej figurze możemy pozwolić sobie na niemal wszystkie fasony.

Jedyny minus podczas zakupów to fakt, że mogą być na nas za krótkie. Ale tutaj nie musimy się martwić, ponieważ możemy nosić chociażby rybaczki, spodnie ¾. Mówiąc o innych ciuchach możemy pozwolić sobie na dopasowane ubrania, wzorzyste koszulki, buty na niedużym obcasie. To czego absolutnie nie warto kupować to przede wszystkim workowate ubrania czy marynarki, które nie mają żadnego kształtu.

Mając figurę kolumny musimy uważać, by nie wydłużać jeszcze bardziej optycznie naszej figury. Wcześniej wspomniane triki pozwolą na uzyskanie odpowiednich efektów. Nie jest to trudne. Być może dziś posiadasz nieodpowiednio dobrane ciuchy. W miarę czasu nauczysz się je dobrze wybierać. Odpowiednim przykładem osoby z show-biznesu, która posiada figurę kolumny i uważana jest nawet za symbol piękna to Nicole Kidman! Zatem jeśli jesteśmy jej fanami warto podpatrzeć jej styl.

Czy nie wygląda ona zjawiskowo?

Jeśli ona potrafi odpowiednio zakryć swoje mankamenty, a pokazać to co najlepsze to z pewnością każda z pań też to potrafi. Najważniejsze to zmienić swoje podejście, a zmiany zacząć od porządków w szafie.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Typy sylwetki

przez Redakcja AZnews przeczytasz w: 6 min
0