Press "Enter" to skip to content

Upominki dla Pary Młodej

Ślub i wesele wiążą się oczywiście z prezentami ślubnymi oraz drobnymi upominkami, którymi obdarowywana jest Para Młoda podczas składania życzeń.

Zwykle dodatkiem do życzeń są kwiaty. Tak było zawsze i jest do teraz. Obecnie, jednak coraz więcej osób decyduje się zastąpić kwiaty, czymś zupełnie innym. To, dlatego, że są one nieekonomiczne i tak naprawdę nic nam po nich nie pozostaje. Warto, więc zdecydować się na coś całkowicie innego. Pomysłów może być bardzo wiele. A to, na co się zdecydujemy zależy od naszych preferencji.

Bardzo wiele Par Młodych decyduje się upominki, które następnie zostaną wykorzystane na cele charytatywne. Tutaj w zasadzie pomysłów może być wiele. Możemy poprosić naszych gości, by przynieśli ze sobą przybory szkolne, zabawki czy książki dla dzieci. Takie prezenty będziemy mogli później przekazać organizacji charytatywnej lub do domu dziecka. Na takich prezentach ktoś będzie mógł skorzystać przez dłuższy czas. Warto pomyśleć o zorganizowaniu pomocy charytatywnej dla innych, wykorzystując do tego własne wesele.

alkohol

Innym rozwiązaniem na ślubne upominki jest alkohol.

Najczęściej Para Młoda prosi o wino, które jak wiadomo może występować pod różnymi postaciami. Zebrany alkohol na pewno bardzo się przyda na przyszłość. Jeżeli każdy z gości przyniesie ze sobą butelkę wina, wówczas nazbiera się ich całkiem sporo. Dla smakoszy tego trunku będzie to doskonały zamiennik kwiatów. Mile spędzone chwile przy winie jeszcze nikomu nie zaszkodziły.

Kupony totolotka to kolejny pomysł, z którego korzysta wielu nowożeńców. Jeżeli chcemy, by goście kupili nam kupon totolotka zamiast kwiatów to możemy zwiększyć swoją szansę na wygraną. Jeżeli na ślub zostanie zaproszonych na przykład sto gości, wówczas takich kuponów Para Młoda otrzyma bardzo wiele. Oczywiste jest również, że kupony takie zostaną puszczone za równowartość bukietu kwiatów, czyli mniej więcej za około 20 zł i więcej. Taki wybór to bardzo dobry pomysł. Kto wie, być może ten wspaniały dzień przyniesie nam szczęście?

 

książka

Często spotykanym rozwiązaniem jest podarowanie Parze Młodej po prostu ciekawej książki, jednak zbyt duża ilość „tesktu” może przyprawić o zawrót głowy. Dlatego też ten rodzaj upominku kierowany jest do ludzi, którym czytanie nie sprawia żadnych problemów, a przeciwnie jest to przyjemność w najlepszym wydaniu. Dlatego pamiętajmy, aby tytułem i zawartością książki trafić w gust Pary Młodej.

sadzonka

Dobrym pomysłem na prezent dla młodej pary, która planuje budowę domu – jest sadzonka młodego drzewka. Drzewo jest symbolem trwałości, domu rodzinnego i miejsca, w którym zapuszczamy korzenie. Drzewko, które później przerodzi się w dorodne drzewo będzie przypominało początki miłości i moment, w którym małżonkowie przyrzekli sobie miłość i wierność. W przeciwieństwie do innych prezentów, nie tylko będzie „służyło” przez wiele lat, ale przede wszystkim będzie coraz większe i piękniejsze.

Podczas gdy inne sprzęty zużyją się, pod drzewem można będzie się położyć i powspominać stare czasy lub pobujać się na huśtawce. Jeżeli chodzi o gatunek drzewa, polecamy dąb, który ma wiele odmian. Należy mieć na uwadze, aby rósł on w umiarkowanym tempie, a jego system korzeniowy nie był zbyt rozrośnięty i nie uszkodził fundamentów domu. Powinniśmy pamiętać również o cieniu, który drzewo będzie rzucało na dom. Dlatego też maksymalny rozmiar dojrzałego drzewa nie powinien przekraczać kilku metrów. Najlepiej nadaje się dąb jednak to po prostu kwestia wyboru.

bocian

 

Pamiętam jak sąsiadka mówiła mi o swoim pomyśle na prezent weselny, który zawsze dawała zamiast zwykłych kwiatów. Ciekawe podejście, kiedy usłyszałem, że jest to maskotka w kształcie bociana, roześmiałem się. Powtarzała, że każda para młoda nie mogła wytrzymać ze śmiechu. Jest to dosyć symboliczny prezent, który nawiązuje do kolejnego etapu w małżeństwie, którym są narodziny potomka.

Bez względu na to, co sobie zażyczymy od swoich gości, trzeba ich oczywiście odpowiednio powiadomić. Najlepiej w tym celu sprawdzą się rzecz jasna zaproszenia. To właśnie na nich nadrukujemy stosowną treść, z której będzie wynikać, że zamiast kwiatów Para Młoda życzy sobie coś innego. Oczywiście życzenie to musi być umiejętnie wplecione w taki tekst. Na zaproszeniach poleca się drukować różnego rodzaju wierszyki, w których taką treść można idealnie ukryć.

Do zaproszenia możemy również dołączyć dodatkową karteczkę, na której oddzielnie dopiszemy to, co chcielibyśmy od gości zamiast kwiatów dostać. Bez względu na to, co będzie zamiennikiem typowych bukietów z kwiatami, to trzeba przyznać, że takie upominki są o wiele bardziej przydatne i ciekawsze.

Dlatego, jeżeli nie chcemy w kilka dni po weselu wyrzucać sterty zwiędłych kwiatów, zastanówmy się przed wysłaniem zaproszeń weselnych, o co poprosić swoich gości. Naszym wyborem może być cokolwiek. Wcale nie trzeba korzystać z porad innych. Jeżeli sami mamy pomysł na ciekawe prezenty, to warto się odważyć i go zrealizować.

Jednak większość gości nie kłopocze się wymyślaniem oryginalnych prezentów i po prostu wręcza młodej parze kwiaty oraz kopertę z życzeniami i pieniędzmi. Ma to oczywiście swoje uzasadnienie, jeżeli młodzi potrzebują funduszy, a zazwyczaj tak właśnie jest. Nie pozbawiajmy jednak tego pięknego wydarzenia uroku, sprowadzając je jedynie do kwestii finansowych.

Ciekawa książka, artykuły przydatne w domu, foto-prezenty, płyty, to tylko niektóre przykłady, które mogą być prezentem lub dodatkiem prezentu. Możemy być również bardziej oryginalni i zafundować młodym wycieczkę, karnet na siłownię lub basen albo miłe chwile we dwoje w centrum SPA. W zależności od naszych możliwości finansowych może to być drobiazg lub prezent o większej wartości. Niezależnie jednak od tego co wręczymy młodej parze, nie powinna liczyć się cena, ale nasz wkład. Nawet mały drobiazg może sprawić wiele radości i być pamiątką na długie lata.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Upominki dla Pary Młodej

przez Redakcja AZnews przeczytasz w: 4 min
0