Press "Enter" to skip to content

Przygotowania do ślubu – emocje, stres. Jak sobie z tym radzić?

Przygotowania do ślubu i wesela są bardzo wymagające i stresujące.

Bardzo często w wirze przygotowań nie mamy jednak czasu na to, by zwracać uwagę na stres. Gdy nadchodzi ostatnia noc przed weselem, wówczas cały stres może się skumulować. Co zrobić, by nie dać się nerwom? I jak przespać ostatnią osobną noc bez swojego partnera?

Przygotowania do ślubu
Przygotowania do ślubu

Przede wszystkim nie wolno nam myśleć o tym, że nazajutrz na pewno coś się nie uda i wtedy będziemy źli i załamani. Pamiętaj, że nie da się wszystkiego zaplanować na tip top, zawsze może zdarzyć się coś, co będzie niezaplanowane. Nie oznacza to jednak, że nasz wielki dzień zostanie zepsuty. Życie lubi zaskakiwać nas wieloma niespodziankami i trzeba je przyjmować, takimi, jakie są.

Przygotuj się, więc wcześniej na to, że coś może pójść nie tak. Dzięki temu, gdy coś się stanie, uśmiechniesz się do siebie i stwierdzisz – jestem na to przygotowana.

Jeżeli stres pojawia się u ciebie nieco wcześniej, na przykład na tydzień przed planowanym ślubem, wówczas od razu powinnaś zastosować dobre metody poradzenia sobie z nim. Rób wszystko to, co pozwala ci się odprężyć. Warto przed uroczystością weselną wziąć wolne w pracy, tak by móc naprawdę się zrelaksować.

Codzienne wstawanie do pracy na pewno nam w tym nie pomoże. Przeznacz, więc na ten czas swój urlop. Sytuacje stresowe narastają wraz z tym, gdy nie umiemy sobie z nimi poradzić. Nie kumuluj w sobie stresu i nie graj twardej. Jeżeli masz pewne obawy, podziel się nimi z osobami ci bliskimi. Zobaczysz jak wiele może dać szczera rozmowa. Punkt widzenia innej osoby jest zawsze mile widziany.

Stres i emocje
Stres i emocje

Wielu z nas kompletnie nie odczuwa stresu, aż do momentu, … gdy nadchodzi noc przed ślubem. W takim wypadku nie mamy czasu na zbyt wiele możliwości relaksacyjnych, zwykle także znajdujemy się w osobności od partnera.

Co zrobić, jeżeli nie umiemy zasnąć, a myśli o jutrzejszym dniu wręcz nas pożerają?

Na pewno powinniśmy zastosować się do kilku rad. Przede wszystkim warto zrelaksować się w najlepszy sposób. Wziąć długą kąpiel lub poczytać książkę. A może lepiej zadziała na ciebie spacer z psem? Zrób to, na co masz ochotę i nie martw się niczym. Wiele osób boi się również o to, że następnego dnia może się wydarzyć coś, co przeszkodzi w ślubie. Oczywiście są to tylko i wyłącznie myśli natrętne, których powinniśmy jak najszybciej się pozbyć.

Tak naprawdę powinniśmy spojrzeć na własny ślub i wesele z odpowiedniego dystansu. Jest tak jak z egzaminem na prawo jazdy lub obroną pracy magisterskiej. Wydaje nam się, że nie może być nic gorszego, a później okazuje się, że nie było tak strasznie jak nam się wydawało. Tak właśnie będzie również teraz. Pamiętaj, że ten dzień nie polega na tym, by wszystko działało jak w szwajcarskim zegarku.

Najważniejsze jest to, by dobrze się bawić i wspominać swój ślub jak najlepiej. Jeżeli uważasz, że jest to dla ciebie zbyt ogromy stres to warto na kilka dni przed ślubem pić herbatki uspokajające, które mają bardzo dobre działanie i uwalniają od sytuacji stresujących.  Dodatkowo możemy również zdecydować się na ziołowe tabletki.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Przygotowania do ślubu – emocje, stres. Jak sobie z tym radzić?

przez Redakcja AZnews przeczytasz w: 2 min
0